در مسیر جهش تولید

راه صنعت – رضا تقی پور، فردی که با تفکرات اقتصاد مقاومتی و مدیریت مدبرانه و اتکا به توان داخلی می تواند نقش اساسی در راهبری کمیسیون صنایع در مسیر جهش تولید ایفا کند

با مرور دوباره پیام مقام معظم رهبری به مناسبت شروع به کار مجلس یازدهم بخوبی به دغدغه ها و الویت های معظم اله در خصوص مجلس در تراز انقلاب و خصوصیات نمایندگان برای آنکه مجلس به معنای واقعی کلمه در راس امور باشد پی می بریم.

شاید بتوان گفت شاه بیت پیام مقام معظم رهبری برای مجلس یازدهم این جمله می باشد”آنگاه که نمایندگان با شناخت درست از شرایط و اولویت‌های کشور و با کارشناسی، حضور فعال و منظم، پاکدستی و امانتداری، وظایف خود را انجام دهند، مجلس به معنی حقیقی در رأس امور کشور خواهد بود.”

این جمله نقشه راهیست برای نمایندگان برای آنکه مجلس را در همان مسیر اعتلا که مدنظر مردم و رهبری است به حرکت درآورند و لازمه این کار در قدم نخست داشتن کمیسیون های تخصصی قدرتمند متشکل از نمایندگان با تخصص های مربوط به آن کمیسیون می باشد.

یکی از کمیسیون هایی که در طی سالیان گذشته نتوانسته انتظارات مردم و جامعه را برآورده کند کمیسیون صنایع و معادن می باشد؛ کمیسیونی که به واقع می توان گفت ارتباط تنگاتنگی با معیشت و اشتغال دارد و عدم وجود برنامه های جامع و تصویب قوانین مدون در این کمیسیون جامعه را در مسیر رکود و پسرفت قرار می دهد، موضوعی که به وضوح در طول سال های ۹۶ تا ۹۸ شاهد بودیم.

همه این مسائل تکالیف و مسئولیت نمایندگان مجلس یازدهم بخصوص اعضای کمیسیون صنایع و معادن را بیش از پیش سنگین می کند اما نکته امیدوار کننده ای که در این بین رخ نمایی می کند، وجود نمایندگانی با ویژگی های ممتاز در کمیسیون صنایع می باشد که باعث می شود امیدواری ها به این کمیسیون بیش از پیش باشد.

رضاتقی پور از جمله نمایندگانی است که با توجه به مدرک تحصیلی و سوابق مدیریتی مرتبط در حوزه صنعت و تفکرات اتکا به توان داخلی و صنایع دانش بنیان بومی و ویژگی های اخلاقی و اعتقادی ممتاز باعث شده تا ضمن مطرح شدن به اولین و اصلی ترین گزینه ریاست کمیسیون صنایع، امیدواری ها در خصوص وضع قوانین متناسب با جهش تولید و رونق صنعت و اشتغال را زنده کند.

اینکه مجلس یازدهم و کمیسیون صنایع و معادن تا چه حد بتواند به شعار سال و منویات مقام معطم رهبری جامعه عمل بپوشاند گذر زمان ثابت خواهد کرد، اما تفکرات جهادی و توسعه ای امثال تقی پور بی شک خواهد توانست تا حدود زیادی اعتماد از دست رفته مردم به مجلس و کار قانون گذاری و نظارتی ان را برگرداند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پست بعدی

سرنوشت شفافیت آراء در مجلس چه ‌می‌شود

س خرداد ۲۷ , ۱۳۹۹
جعفر راستی نماینده مردم شبستر در مجلس یازدهم در گفتگو با خبرنگارسادس: شعار ما از روز اول برای انتخابات مجلس و فعالیت در خانه ملت شفافیت آرا نمایندگان و مسئولان بوده است؛ عملکرد خادمین ملت باید به صورت شفاف به اطلاع مردم برسد. در مجلس یازدهم تعداد زیادی از منتخبان […]