تخصصی از جنس تعهد در کمیسیون صنایع مجلس یازدهم/ سوابق درخشانی که تقی پور را در راس کمیسیون صنایع و معادن مجلس یازدهم قرار داده است

به گزارش سادس اگر امروز شاهد مطرح شدن نام رضاتقی پور برای ریاست کمیسیون صنایع و معادن مجلس یازدهم هستیم این موضوع نه بخاطر روابط دوستانه یا حزبی و جناحی و مذاکرات پشت پرده بلکه تنها و تنها بخاطر سوابق درخشانی است که وی در پست های مختلف مدیریتی از مدیرعاملی شرکت های تولیدی و صنعتی تا وزارت کسب کرده است و همه اینها بخاطر پشتکار و روحیه خدمت رسانی وزیر اسبق وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات می باشد.

بی توجهی به مقام و منصب و وابسته نبودن به صندلی ریاست از جمله ویژگی های منحصر به فرد مدیر نمونه ملی سال های نه چندان دور می باشد، در عدم وابستگی دکتر تقی پور به مقام و منصب همین بس که در قضیه برکناری از وزارت ارتباطات هیچ واکنشی نشان نداد و ترجیح داد تا انتخاب شود تا اینکه تحمیل، موضوعی که امروز به عینه شاهد آن هستیم.

کسب امتیاز ۱۴۵۵ و رتبه اول در بین داوطلبین کمیسیون صنایع و معادن طبق آئین نامه ماده ۳۶ قانون داخلی مجلس نشان دهنده تخصص نماینده تهران در کنار تعهد و مسئولیت پذیری وی می باشد موضوعی که تقی پور چند سال پیش در مصاحبه خود به آن اشاره کرده بود که تخصص و تعهد دو بال لازم برای پرواز و پیشرفت در کلیه امور می باشند.

افتادگی و عدم خودبرتر بینی با وجود شایستگی ها از جمله ملزومات یک مدیر موفق می باشد و تقی پور به حق چنین خصیصه ای را داراست و همین موضوع باعث می شود که هیچگاه به شرایط موجود راضی نبوده و همواره در پی تلاش برای پیشرفت و ارتقا باشد و چه خوب می شود اگر چنین روحیه ای در تمامی قسمت های اجرایی و مدیریتی کشور ساری و جاری باشد.

اگر بی توجهی به دانش و توانمندی های بومی و اقتصاد دانش بنیان داخلی یکی از پاشنه آشیل های حوزه صنایع و معادن کشور طی سالیان اخیر بوده است تفکر اعتماد به توانایی های داخلی و عملیاتی نمودن اقتصاد مقاومتی از جمله اهداف اصلی نماینده مردم تهران، ری و شمیرانات می باشد، موضوعی که می تواند صنعت، اقتصاد و اشتغال کشور را از دور تسلسل وابستگی نجات داده و در مسیر اعتلا و پیشرفت قرار دهد.

براستی مجلس یازدهم با وجود چنین نمایندگان انقلابی وجهادی نقطه عطفی در مجالس بعد از انقلاب خواهد بودکه بی شک نقش برجسته ای در پیشبرد اهداف عالیه نظام اسلامی و منویات امام راحل عظیم الشان و مقام معظم رهبری خواهد داشت.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پست بعدی

مجلس یازدهم به دنبال ازدواج اجباری و تغییر نام ⁧فرودگاه مهرآباد است؟

ش خرداد ۲۴ , ۱۳۹۹
 به گزارش سادس امیرآبادی فراهانی، عضو هیئت رئیسه مجلس، در توئیتی با هشتگ‌های ازدواج اجباری و فرودگاه مهرآبادنوشت: «این روزها برخی ها طرح‌هایی را منتشر می‌کنند که هدف آن تخریب مجلسی است که مردم به آن امیدوارند. ‌مسئول طرح‌ها در هیئت رئیسه بنده هستم. ‌طرح‌هایی مثل ⁧ ازدواج اجباری⁩ یا […]