صدور گذرنامه و ويزا در مرزها انجام نخواهد شد

فرمانده نيروي انتظامي با تأکيد بر اينکه زائران بايستي از قبل گذرنامه و ويزا تهيه کنند، گفت: صدور ويزا و گذرنامه به هيچ وجه در مرزها انجام نخواهد شد .

به گزارش سادس پايگاه خبري پليس، سردار “حسين اشتري” در جلسه ستاد اربعين در پايانه مرزي مهران گفت: نيروي انتظامي افتخار دارد که خادم زائران ابا عبدالله الحسين (ع) است؛ تلاش خواهيم کرد تا اين کنگره عظيم باشکوه تر از سالهاي گذشته برگزار شود.

وي از تلاش هاي صورت گرفته طي يکسال گذشته در مسير تردد زائران در پايانه مرزي مهران قدرداني کرد و گفت:ناجا، قرارگاهي براي هماهنگي بيشتر بين نيروهاي مسلح تشکيل داده و هر سال بيش تر از سالهاي قبل، عمده توان و پشتيباني خود را در مرز زميني مهران متمرکز کرده است .

فرمانده ناجا با بيان اينکه امسال 17 استان براي تردد از مرز مهران تعريف شده است، گفت:نيروي انتظامي از مبدا حرکت زائران در اين استان ها کنترل تردد ترافيکي، امنيتي و انتظامي آنها را برعهده دارد .

سردار اشتري گفت: براساس تقويم زمانبندي و برنامه ريزي هاي صورت گرفته، نيروهاي انتظامي در رده هاي مختلف در مرز مهران مستقر خواهند شد .

اين مقام عالي انتظامي کشور به ظرفيت هاي عظيم يگان ويژه و مرزباني اشاره کرد و گفت: يگان ويژه با امکانات و تجهيزات کافي در مرز مهران مستقر مي شود؛ همچنين مرزباني ناجا و نيز انتظامي استان ايلام با ظرفيت کامل در آماده باش هستند.

وي افزود: 5 کميته فرعي تحت قرارگاه اربعين راه اندازي شده که در حوزه هاي مختلف ترافيکي، فرهنگي، امنيتي و انتظامي فعاليت مي کنند.

سردار اشتري خاطرنشان کرد: امروز مرکز کنترل فرماندهي اربعين در شهرستان مهران راه اندازي شد که جاده هاي اصلي و پايانه مرزي اين شهر توسط دوربين هاي اين مرکز پايش و کنترل مي شود.

وي خاطر نشان کرد:مرز مهران مرزي است که بايستي در طول سال آماده پذيرايي از زئران ابا عبدالله الحسين (ع) باشد .

فرمانده نيروي انتظامي کشور با اشاره به اينکه در وضعيت پارکينگ ها تحول خوبي ايجاد شده است ،گفت: براي تحقق قانون گرايي بايد زيرساخت ها را آماده کنيم که موضوع پارکينگ ها در همين راستا به خوبي انجام شده است .

سردار اشتري يادآور شد: هر چه زير ساخت ها تقويت شود نتيجه آن ارائه خدمات مضاعف به زائران خواهد بود .

وي افزود: کارکنان اداره گذرنامه به صورت سه شيفت کار مي کنند که طي 40 روز گذشته بيش از يک ميليون گذرنامخ صادر و تحويل مردم شده است .

اين مقام ارشد انتظامي کشور به حوادثي که سال گذشته در عربستان براي حجاج بيت الله الحرام رخ داد، اشاره کرد و ياد آور شد: دشمنان منتظر چنين اتفاقي در اربعين هستند لذا همه بايد تلاش کنيم که کوچکترين مشکلي براي زائران رخ ندهد.

سردار اشتري تصريح کرد: کنترل هاي لازم بايد از مبدا حرکت زائران شروع شود، که بايد در اين راستا کنترل ها از شهرهاي مبدا حرکت زائران تا پايانه مرزي مهران انجام شود .

وي افزود: صدور ويزا و گذرنامه در مرز به هيچ وجه انجام نخواهد شد لذا زائران بايستي از قبل ويزا و گذرنامه خود را تهيه کنند .

فرمانده ناجا در خاتمه گفت: اتباع خارجي با مدارک لازم فقط بايد از مرز شلمچه تردد کنند. #

دسته‌بندی نشده

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *