مقابله با پدیده شوم قاچاق بدون همکاری مردم میسر نیست

معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار گلستان گفت: دولت بیشترین توان خود را برای مقابله با قاچاق کالا و فساد اقتصادی گذاشته و این مسیر را به قوت قبل ادامه می‌دهد.

به گزارش سادس به نقل از پایگاه خبری پلیس، “علی اصغر طهماسبی” با اعلام این مطلب گفت: قاچاق کالا تاثیر مستقیمی بر آسیب‌های اجتماعی دارد و موجب افزایش بیکاری جوانان، از بین رفتن تولیدات داخلی و افزایش آسیب‌های اجتماعی می شود.

وی تصریح کرد: اگر پدیده شوم قاچاق کالا وجود نداشته باشد، بسیاری از جوانان بیکار ما، مشغول کار خواهند شد و واحدهای تولیدی و صنعتی ما جان تازه‌ای خواهد گرفت.

طهماسبی افزود: تولید کنندگان ما باید بدانند تولید کالای با کیفیت و ارائه آن با قیمت مناسب از راه‌های اصلی مبارزه با قاچاق کالا است و در صورتی که نتوانیم در تولید کالای با کیفیت داخلی و ارائه قیمت مناسب موفق عمل کنیم، حتی اگر همه درها را هم ببندیم، باز هم کالای قاچاق راه خود را از راه‌های دیگر به صورت زیرزمینی پیدا خواهد کرد.

رئیس کمیسیون برنامه‌ریزی، هماهنگی و نظارت بر مبارزه با قاچاق کالا و ارز استان گلستان اظهار کرد: با شکل‌گیری سامانه‌های الکترونیک و بوجود آمدن امکان رهگیری کالای قاچاق، میزان کشفیات کالای قاچاق در کشور رشد قابل ملاحظه‌ای خواهد داشت.

طهماسبی گفت: لوازم آرایشی، تبلت و دخانیات همچنان از بیشترین فراوانی کالای قاچاق ورودی به استان گلستان برخوردارند.

وی با تاکید بر تعامل و هماهنگی بین بخشی در حوزه مبارزه با قاچاق کالا و ارز، افزود: همه دستگاه‌ها موظف به ایجاد ساختاری مناسب در حوزه مبارزه با قاچاق کالا و ارز هستند.

طهماسبی در ادامه با اشاره به تلاش ها و زحمات موثری که توسط کارکنان پلیس در راستای مبارزه با قاچاق کالا وارز در استان صورت گرفته است گفت:یگان های انتظامی استان در سال جاری با اهتمام بالا در شش ماه نخست امسال موفق به کشف ۹۷میلیارد ریال کالای قاچاق وارز در سطح استان شده اند.

معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار گلستان آگاهی بخشی به اصناف و جامعه را از ضروریات مبارزه با کالای قاچاق عنوان کرد و خاطرنشان کرد: مبارزه همه جانبه با این پدیده شوم اقتصادی بدون همکاری مردمی میسر نخواهد بود لذا از صدا و سیما، مطبوعات و سایت‌های خبری و رسانه‌ها انتظار داریم تا فرهنگ سازی در خصوص عدم استفاده مردم از کالای قاچاق را در دستور کار خود قرار دهند.#

دسته‌بندی نشده

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *