مقابله با پديده شوم قاچاق بدون همکاري مردم ميسر نيست

معاون سياسي، امنيتي و اجتماعي استاندار گلستان گفت: دولت بيشترين توان خود را براي مقابله با قاچاق كالا و فساد اقتصادي گذاشته و اين مسير را به قوت قبل ادامه مي‌دهد.

به گزارش سادس به نقل از پايگاه خبري پليس، “علي اصغر طهماسبي” با اعلام اين مطلب گفت: قاچاق کالا تاثير مستقيمي بر آسيب‌هاي اجتماعي دارد و موجب افزايش بيکاري جوانان، از بين رفتن توليدات داخلي و افزايش آسيب‌هاي اجتماعي مي شود.

وي تصريح كرد: اگر پديده شوم قاچاق كالا وجود نداشته باشد، بسياري از جوانان بيكار ما، مشغول كار خواهند شد و واحدهاي توليدي و صنعتي ما جان تازه‌اي خواهد گرفت.

طهماسبي افزود: توليد كنندگان ما بايد بدانند توليد كالاي با كيفيت و ارائه آن با قيمت مناسب از راه‌هاي اصلي مبارزه با قاچاق كالا است و در صورتي كه نتوانيم در توليد كالاي با كيفيت داخلي و ارائه قيمت مناسب موفق عمل كنيم، حتي اگر همه درها را هم ببنديم، باز هم كالاي قاچاق راه خود را از راه‌هاي ديگر به صورت زيرزميني پيدا خواهد كرد.

رئيس كميسيون برنامه‌ريزي، هماهنگي و نظارت بر مبارزه با قاچاق كالا و ارز استان گلستان اظهار كرد: با شكل‌گيري سامانه‌هاي الكترونيك و بوجود آمدن امكان رهگيري كالاي قاچاق، ميزان كشفيات كالاي قاچاق در كشور رشد قابل ملاحظه‌اي خواهد داشت.

طهماسبي گفت: لوازم آرايشي، تبلت و دخانيات همچنان از بيشترين فراواني كالاي قاچاق ورودي به استان گلستان برخوردارند.

وي با تاكيد بر تعامل و هماهنگي بين بخشي در حوزه مبارزه با قاچاق كالا و ارز، افزود: همه دستگاه‌ها موظف به ايجاد ساختاري مناسب در حوزه مبارزه با قاچاق كالا و ارز هستند.

طهماسبي در ادامه با اشاره به تلاش ها و زحمات موثري که توسط کارکنان پليس در راستاي مبارزه با قاچاق کالا وارز در استان صورت گرفته است گفت:يگان هاي انتظامي استان در سال جاري با اهتمام بالا در شش ماه نخست امسال موفق به کشف 97ميليارد ريال کالاي قاچاق وارز در سطح استان شده اند.

معاون سياسي، امنيتي و اجتماعي استاندار گلستان آگاهي بخشي به اصناف و جامعه را از ضروريات مبارزه با كالاي قاچاق عنوان كرد و خاطرنشان کرد: مبارزه همه جانبه با اين پديده شوم اقتصادي بدون همكاري مردمي ميسر نخواهد بود لذا از صدا و سيما، مطبوعات و سايت‌هاي خبري و رسانه‌ها انتظار داريم تا فرهنگ سازي در خصوص عدم استفاده مردم از كالاي قاچاق را در دستور كار خود قرار دهند.#

دسته‌بندی نشده

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *