لزوم تطابق فناوری اطلاعات و ارتباطات با مأموریت های ناجا

فرمانده انتظامی استان گفت: نیروی انتظامی در اجرای مأموریت های خود نیاز به آموزش در سطوح مختلف دارد و این موضوع در معاونت فاوا بسیار مهم است.

به گزارش ساذس به نقل ازپایگاه خبری پلیس، سردار ” غلامعباس غلامزاده” در حاشیه بازدید از معاونت فناوری اطلاعات و ارتباطات استان چهارمحال و بختیاری، با اشاره به مأموریت های بسیار مهم این معاونت، تصریح کرد: نیروی انتظامی در انجام وظایف خود با مأموریت های بسیار زیادی روبرو است .

وی با بیان اینکه کارهای فاوا باید با مأموریت های ناجا تطابق لازم را داشته باشد، ادامه داد: در این راستا بایستی کارهای فناوری و اطلاعات و ارتباطات در راستای این مأموریت ها انجام پذیرد تا بهره دهی بیشتری داشته باشد.

این مقام ارشد انتظامی در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به اینکه نیروی انتظامی برای حفظ و ارتقاء امنیت نیاز به آموزش در سطوح مختلف دارد، افزود: این موضوع در مأموریت های فاوا بسیار مهم است.

سردار غلامزاده با بیان اینکه باید از همه ظرفیت های موجود در راستای ارتقاء فناوری، اطلاعات و ارتباطات استفاده کنیم، از تلاش ها و اقدامات کارکنان فاوا استان چهارمحال بختیاری تقدیر و تشکر کرد.

وی در ادامه با بیان اینکه رعایت اصول امنیتی در تجهیزات فاوا امری ضروری است، بیان داشت: امنیت شبکه های اطلاعاتی و مخابراتی یکی از دغدغه های مسئولان انتظامی استان بوده و سالم سازی شبکه ها یکی از اولویت های مهم ناجا است.

این مقام مسئول با بیان اینکه امروزه استفاده از سیستم های فناوری اطلاعات و ارتباطات راهگشای بسیاری از مشکلات،معضلات و محدودیتها در جامعه می باشد، گفت: به کمک سیستمهای آی تی و آی تی سی در ارتقاء مدیریت، هماهنگی بیشتر بین واحدهای سازمانی، افزایش یافته و کیفیت خدمات ارائه شده و کنترل و نظارت بیشتر بر اتفاقات افزون تر خواهد شد.

وی با بیان مزایای استفاده از فناوری اطلاعات و ارتباطات در افزایش سرعت ،دقت و صحت در جمع آوری، ثبت، پیگیری و نگهداری اطلاعات مربوط به پرونده های جرایم، کنترل و نظارت دقیق تر بر رفتارهای اجتماعی مردم در حوزه های ترافیک، افزود: افزایش کارایی پلیس،نظم و امنیت عمومی، افزایش میزان پاسخگویی در بعد کمی و کیفی، در نهایت افزایش رضایت مندی مردم از پلیس از مزایایی بهره مندی از فناوری اطلاعات و ارتباطات است.

این مقام ارشد انتظامی همچنین به یکی از رویکرد های مهم نیروی انتظامی در خصوص ارائه خدمات انتظامی به شهروندان، به تحولات چشمگیر در حوزه پلیس الکترونیک اشاره کرد.

وی به گستردگی استفاده از سیستم رایانه در یگانهای ناجا و لزوم برقراری شبکه جهت تسریع و سهولت ارتباطات کاربران در راستای به اشتراک گذاری منابع با استفاده از دانش فناوری اطلاعات و ارتباطات، همچنین تخصص کارشناسان نسبت به برقراری ارتباط پایدار و ایمن شبکه از طریق استفاده از رادیو های وایرلس اشاره کرد.

فرمانده انتظامی استان چهارمحال و بختیاری در پایان خاطرنشان کرد: آموزش کارکنان و پوشش امنیتی شبکه های مخابراتی لازم و ملزوم یکدیگرند و این آموزش ها در یگان ها به طور مرتب اجرا می شود.#

دسته‌بندی نشده

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *