ابطحی:دولت مسیر بازی‌های جناحی و سیاسی را می‌پیماید

به گزارش سادس:

نماینده خمینی‌شهر در مجلس گفت: دولت برخلاف منویات رهبر انقلاب مسیر بازیهای جناحی و سیاسی را می‌پیماید.

به گزارش مشرق، سیدمحمدجواد ابطحی نماینده مردم خمینی‌شهر در مجلس شورای اسلامی در جلسه عصر امروز (سه‌شنبه ۱۱ آبان) که به بررسی صلاحیت وزرای پیشنهادی دولت اختصاص داشت، در مخالفت با برنامه های مسعود سلطانی‌فر وزیر پیشنهادی ورزش و جوانان، اظهار کرد: در برزیل «پله» را به عنوان وزیر ورزش انتخاب می‌کنند اما در کشور ما آقای سلطانی‌فر را که تنها ۲ سال سابقه فعالیت در وزارت ورزش دارد، به عنوان وزیر ورزش انتخاب می‌کنند.

ابطحی با اشاره به خطبه ۵۰ نهج‌البلاغه در تعریف فتنه گفت: وقتی قسمتی از حق و باطل با هم مخلوط می‌شوند، فضای فتنه‌آلود پیش می‌آید و در همین زمان است که مقام معظم رهبری به خواصی که در مقابل فتنه ساکت بودند، هشدار می‌دهند.

وی افزود: بنده از آقای دانش آشتیانی برای اینکه روی مواضعشان در فتنه سال ۸۸ ایستادگی کردند، تشکر می‌کنم زیرا ایشان در جلسه امروز فراکسیون ولایت مجلس نیز دست از مواضع خود در فتنه ۸۸ نکشید.

نماینده مردم خمینی‌شهر در مجلس با اشاره به پیام مقام معظم رهبری در آغاز به کار دولت یازدهم اظهار کرد: دولت برخلاف منویات رهبر انقلاب مسیر بازیهای جناحی و سیاسی را می‌پیماید. این در حالیست که در برخی موارد مثلا در مواجهه با فتنه و فتنه‌گران که از خطوط قرمز نظام است مسئله فرق می‌کند.

ابطحی با انتقاد از صحبتهای امروز روحانی در جلسه رای اعتماد به وزرای پیشنهادی تصریح کرد: رئیس جمهور ۴۵ دقیقه از وقت خود را مصروف پرداختن به مشکلات اقتصادی کشور کرد این در حالیست که به جای تغییر در حوزه اقتصادی ۳ نفر از وزرای فرهنگی را تغییر می‌دهد.

وی خطاب به روحانی ادامه داد: شما خود را از مسائل جناحی مبرا می‌دانید ولی در عمل ۳ وزیر از یک جناح را انتخاب می‌کنید آن هم وزرایی که یک بار در مجلس قبل موفق به کسب رای اعتماد نشده‌اند. شما به اعتدال فرا می‌خوانید اما وقتی یکی از منتقدان دولت برای سخنرانی در یکی از دانشگاههای شیراز دعوت می‌شود، سخنرانی او را لغو می‌کنید.

نماینده مردم خمینی‌شهر با انتقاد از برنامه‌های سلطانی‌فر در وزارت ورزش و جوانان، تاکید کرد: شما در برنامه‌هایتان ورزش مادام‌العمر را به معنای تضمین عدم هرگونه محدودیت بر اساس جنس، سن و طبقه اجتماعی مطرح کرده‌اید که این امر با آموزه‌های دینی ما در تعارض است.

ابطحی در پایان با انتقاد از عدم ارسال قانون ورزش توسط دولت به مجلس‌، گفت: چند سال است که قرار است دولت قانون ورزش را به مجلس ارائه کند اما این قانون روی میز اقای جهانگیری خاک می‌خورد. حال چگونه یک وزیر بدون قانون می‌تواند مدیریت کند؟

دسته‌بندی نشده

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *