کشف 15 ميليارد ريالي کالاي قاچاق در مازندران

فرمانده انتظامي استان با اشاره به انهدام دو باند قاچاق کالا در استان، از کشف 15 ميليارد ريالي کالاي قاچاق در مهرماه سال جاري در سطح استان خبر داد.

به گزارش سادس به نقل از پايگاه خبري پليس، سردار “سيد محمود ميرفيضي” گفت: در راستاي مقابله بي امان با قاچاق کالا و ارز در استان و در جهت تحقق شعار “اقتصاد مقاومتي، اقدام و عمل” و حمايت از توليدات داخلي، اين فرماندهي با استفاده از همه ظرفيت ها و امکانات،طرح هاي مقابله با قاچاق کالا و ارز را در دستور کار قرار داده است.

وي تصريح کرد: طرح سراسري مبارزه با قاچاق کالا و ارز با اولويت کالاهاي گمرکي، دخاني، ترانزيتي، فرآورده هاي شيلاتي و کالاهاي تعزيراتي با هدف ناامن ساختن بستر ارتکاب جرم در مهرماه سال جاري در سطح استان به مرحله اجرا درآمد.

سردار ميرفيضي، با اشاره به انهدام دو باند تهيه و توزيع کالاي قاچاق، گفت: کشف بيش از 11 تن برنج قاچاق، يک تن و 700کيلو گرم شکر،34 هزار و 260 نخ سيگار قاچاق خارجي، چهار دستگاه خودرو و موتور سيکلت قاچاق، چهار هزار قلم انواع لوازم بهداشتي و آرايشي ، سه تن و 350 کيلو گرم کودشيميايي قاچاق و فرآورده هاي شيلاتي از جمله کشفيات کالاي قاچاق بوده است.

فرمانده انتظامي استان مازندران ارزش ريالي کشفيات کالاي قاچاق در مهرماه سال جاري را بيش از 15 ميليارد و 488 ميليون ريال اعلام کرد و افزود: 252 فقره پرونده در ارتباط با قاچاق کالا تشکيل و تحويل مرجع قضائي شد و در اين ارتباط بيش از 48 متهم به قاچاق کالا شناسايي و دستگير شدند.

سردار ميرفيضي با اشاره به اجراي بيش از 9 مرحله طرح مقابله با قاچاق کالا و ارز در سطح استان، از کشف بيش از 150 ميليارد ريال کالاي قاچاق در مدت شش ماهه نخست امسال خبر داد.

وي عدم خريد کالاي بي کيفيت خارجي قاچاق در بازار و حمايت از توليدات داخلي را در پيشگيري از قاچاق کالا مهم دانست و تاکيد کرد: تحقق شعار ” اقتصاد مقاومتي، اقدام و عمل” نياز به عزم همگاني دارد. #

دسته‌بندی نشده

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *