کشف بیش از ۱۳ تن مواد مخدر و انهدام ۴۰ باند قاچاق

انتظامی پایتخت از انهدام ۴۰ باند گسترده قاچاق مواد مخدر ،دستگیری ۴۴۸ قاچاقچی سابقه دار و کشف ۱۳ و نیم تن مواد مخدر طی ۸ ماهه امسال خبر داد.

به گزارش سادس به نقل از پایگاه خبری پلیس، سردار “حسین ساجدی نیا” به عملیات های مستمر پلیس مبارزه با مواد مخدر پایتخت و برخورد با قاچاقچیان و توزیع کنندگان مواد مخدر در محدوده شهر تهران، همچون سال های گذشته اشاره کرد و اظهارداشت: در عملیات های انجام شده از سوی ماموران پلیس پایتخت، از ابتدای امسال تا کنون ۱۳ تن و ۵۰۰ کیلو انواع موادمخدر کشف و ۴۰ باند قاچاق منهدم و اعضای آن نیز دستگیر شدند.

وی افزود: در این عملیات ها، ۴۴۸ قاچاقچی و قریب به سه هزار خرده فروش و توزیع کننده مواد مخدر به زندان معرفی شدند.

رئیس پلیس پایتخت با اشاره به روند رو به رشد جمع آوری معتادان متجاهر زن و مرد طی ۸ ماه امسال نسبت به مدت مشابه سال قبل در شهر تهران، گفت: با اجرای ۱۹۳ مرحله طرح دستگیری خرده فروشان و جمع آوری معتادان متجاهر از سوی پلیس مبارزه با موادمخدر پایتخت، ۸ هزار و ۶۰۰ نفر دستگیر و ۱۱ هزار و ۳۸۵ معتاد متجاهر زن و مرد جمع آوری و به کمپ های بازپروری طرف قرارداد با شهرداری تهران منتقل شدند.

سردار ساجدی نیا تصریح کرد: با هماهنگی های صورت گرفته از سوی شهرداری تهران مقرر شد که افراد جمع آوری شده پس از طی دوره درمان و بازپروری به جامعه برگردانده شوند.

وی به رشد ۲۸ درصدی روند دستگیری خرده فروشان و توزیع کنندگان مواد مخدر نسبت به مدت مشابه سال قبل اشاره کرد و افزود: میزان کشفیات پلیس مبارزه با مواد مخدر تهران بزرگ نسبت به مدت مشابه سال قبل ۲۱ درصد افزایش داشته که این مساله حاکی از تلاش شبانه روزی پلیس پایتخت در راستای پاسخگویی به یکی از مهمترین دغدغه های شهروندان تهرانی است.

سردار ساجدی نیا بیان داشت: پلیس مبارزه با مواد مخدر پایتخت از ابتدای سال جاری تاکنون با همکاری پلیس مبارزه با مواد مخدر استان های همجوار، علاوه بر دستگیری ۸۰ سوداگر مرگ که از اعضاء و سرشاخه های اصلی قاچاق مواد مخدر در کشور بودند، دو هزار و ۹۳۳ کیلوگرم انواع مواد مخدر و روانگردان کشف کردند.

رئیس پلیس پایتخت در پایان با اشاره به اینکه کارکنان خدوم پلیس تهران بزرگ به صورت شبانه روزی تمام تلاش خود را در جهت برقراری نظم و امنیت شهروندان و جامعه بکار بسته اند، در خصوص همکاری شهروندان با مجموعه پلیس، خاطرنشان کرد: تلفن ۱۱۰ در طول شبانه روز همراه مردم بوده و پل ارتباطی شهروندان با نیروی انتظامی است، از خانواده های محترم تهرانی درخواست می شود هرگونه موارد مشکوک و ضروری را به این مرکز اعلام کنند تا پلیس در کمترین زمان ممکن ضمن حضور به موقع در محل حادثه بتواند اقدام قانونی متناسب با آن موضوع را انجام دهد./

دسته‌بندی نشده

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *