قیمت طلای جهانی کاهش یافت

[ad_1]

به گزارش سادس:

در حالی که پس از کاهش ارزش دلار در روزهای گذشته، امروز ارز آمریکا تا حدودی ترمیم شده، قیمت طلا روز دوشنبه کاهش یافت.

به گزارش مشرق به نقل از رویترز، در حالی که پس از کاهش ارزش دلار در روزهای گذشته، امروز ارز آمریکا تا حدودی ترمیم شده، قیمت طلا روز دوشنبه کاهش یافت. اما نگرانی ها در مورد نتیجه انتخابات آمریکا و سیاست پولی فدرال رزرو موجب شد تا قیمت فلز زرد در نزدیکی بالاترین رقم 3 هفته اخیر که جلسه گذشته به ثبت رسیده بود باقی بماند.

روز جمعه پس از آنکه اف بی آی اعلام کرد که تحقیقات بیشتری در مورد استفاده هیلاری کلینتون از سرور شخصی برای ارسال ایمیل های دولتی انجام خواهد داد، قیم طلا به بالاترین رقم از 4 اکتبر تاکنون رسید.

این خبر بازارها را که پیروزی کلینتون را تقریبا قطعی می پنداشتند تکان داد و موجب کاهش شاخص ها ر بازار بورس و افت ارزش دلار شد. اما ترمیم ارزش دلار در روز دوشنبه موجب شد تا طلا بخشی از افزایش قیمت هفته گذشته را خنثی نماید.

بر اساس این گزارش، قیمت هر اونس طلا امروز با 0.2 درصد کاهش به 1273 دلار و 68 سنت رسید. قیمت طلای آمریکا برای تحویل در ماه دسامبر نیز 2 دلار و 30 سنت کاهش یافت و به 1274 دلار و 75 سنت رسید.

برنارد داهداه، تحلیلگر بازار طلا گفت: «مردم فکر می کردند که دیگر پیروزی کلینتون در انتخابات قطعی است… اگر انتشار خبر جدید به معنای تضعیف پیشتازی وی باشد، بازار طلا ممکن است از این وضعیت نامشخص منتفع شود.»

وی افزود، انتشار آمارهای بازار کار آمریکا در ماه اکتبر در روز جمعه اتفاق مهمی برای بازار طلا خواهد بود زیرا بازارها به دنبال شاخص هایی هستند تا بفهمند در نشست روزهای سه شنبه و چهارشنبه فدرال رزرو آمریکا چه اتفاقی خواهد افتاد.

[ad_2]

دسته‌بندی نشده

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *