تقدیر بانک حکمت ایرانیان از قهرمان بیس جامپینگ ایران

در پانزدهمین دوره قهرمانان بیس جامپ جهان که در کشور مالزی برگزار شد ، سرهنگ بهزاد پاینده نماینده کشورمان از ارتفاع ۳۰۰ متری برج کی ال تاور مالزی با نشان بانک حکمت ایرانیان به پرواز درآمد و افتخار آفرینی کرد .

به گزارش سادس به نقل ازرویکرد به همین مناسبت پس از بازگشت به میهن عزیزمان ایران ، طی مراسمی با حضور معاونان ، مدیران ، مدیرعامل و اعضای هیات مدیره بانک حکمت ایرانیان ، از سرهنگ بهزاد پاینده ، چترباز خوشنام ایرانی تقدیر و تشکر بعمل آمد .

به همین بهانه با ایشان گفتگویی انجام داده ایم که در ادامه می خوانید:

در ابتدا خودتان را معرفی کنید و بگوئید از چه سالی بطور حرفه ای ورزش چتربازی را دنبال کردید؟
سرهنگ بهزاد پاینده هستم ، از سال ۱۳۶۹ بصورت حرفه ای ورزش چتربازی سقوط آزاد را شروع کردم و بنیانگذار پرش بیس جامپ در ایران و خاورمیانه هستم .

ورزش چتربازی در ایران نسبت با سایر کشورهای جهان چه جایگاهی دارد ؟
با توجه به محدودیت تجهیزات پروازی اعم از هواپیما و بالگرد در ایران ، با توکل بر خدا و با نگرش به فعالیتهای خودجوش و انفرادی در ایران می توان گفت پیشرفت چشمگیری در سنوات گذشته در مقایسه با سایر کشورهای جهان داشته ایم ولی نمی توانم صراحتا بگویم به کشورهای صاحب نام از نظر تخصصی نزدیک شده ایم و راه طولانی در پیش داریم . اما در کارهای ماجراجویانه در سنوات گذشته مطرح بوده ایم و جوایز بین المللی گویای این موارد است .

در طی این سالها رکوردهای فراوانی را به نام خود ثبت کرده اید ، به تعدادی از مهمترین هایش اشاره کنید .
بهترین رکورد بنده بنیانگذاری پرش سقوط آزاد به روش بیس جامپ در ایران و خاورمیانه در سال ۱۳۸۵ ، پرشی از ارتفاع ۲۷۰ متری برج میلاد در سه مرحله متوالی ،.پرش از ارتفاع ۱۰۵ متری پل قطور شهرستان خوی ، پرش از چندین صخره از ارتفاع ۷۶ متری تا ۹۲ متری در شیراز ، پرش از ارتفاع ۸۰ متری پل لالی شهرستان مسجد سلیمان ، پرش از بالگرد از ارتفاع ۱۵۰ متری ، پرش با لباس بالدار از هواپیما ، حضور در ۲ دوره المپیک و ۳ دوره مسابقات جهانی در کشورهای ایتالیا ، هندوستان ، سوریه ، ترکیه ، امارات ، اندونزی ، حضور در بزرگترین تورنمنت بین المللی بیس جامپ از برج مخابراتی کوالالامپور در کشور مالزی ، برای اولین بار و ثبت نام کشور ایران و اجرای ۱۷ جلسه پرش روزانه و شبانه .

حمایت بانک حکمت ایرانیان از شما در مسابقات مالزی را چگونه ارزیابی می کنید و این حمایت در آینده ورزشی شما تا چه اندازه اثرگذار خواهد بود ؟
بنده همانطور که در شروع این تورنمنت اعلام کردم جا دارد بطور خالصانه از حمایت ها و پشتیبانی های دکتر عسکرزاده مدیرعامل بانک حکمت ایرانیان تشکر کنم که از من برای حضور در مسابقات جهانی مالزی حمایت و انگیزه مضاعفی در من ایجاد کرد و من نیز با نشان بانک حکمت ایرانیان در پرشهای خود در این مسابقات سعی نمودم این محبت را جبران کنم . انشاء ا… بانک حکمت در آینده بتواند حمایت های بیشتری از این رشته ورزشی بکند و بتوانم با اقتدار بیشتری در مسابقات حضور پیدا کنم تا پرچم پر افتخار جمهوری اسلامی ایران را درعرصه های جهانی به احتزاز در آورم .

حرف آخر
بسیار خرسندم که بعنوان نماینده کشورم و با حمایت بانک حکمت ایرانیان در پانزدهمین دوره تورنمنت بین المللی بیس جامپ حضور یافتم و امید آن دارم که با حمایت های بیشتر از ورزشکاران این رشته بتوانیم در سالهای آتی سهمیه بیشتری را در مسابقات جهانی برای ورزشکاران ایرانی بدست بیاوریم . یادآوری می کنم که باعث افتخار من است که بالغ بر ۶۰۰ نفر را در دوره های سقوط آزاد و تونل باد مربی گری کرده ام و انشاءا… جوانان ایرانی در این مسیر همواره موفق باشند .

دسته‌بندی نشده

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *