پديده اعتياد يکي از مهم ترين چالش‌هاي اجتماعي است

چهارمحال و بختياري- فرمانده انتظامي استان در جلسه شوراي هماهنگي مبارزه با مواد مخدر استان با تاکيد بر اينکه پديده اعتياد يکي از مهم ترين چالش‌هاي اجتماعي است از تشديد طرح برخورد با خرده‌فروشان مواد مخدر در استان خبر داد .

به گزارش سادس به نقل ازپايگاه خبري پليس، سردار”غلام عباس غلامزاده” در جلسه شوراي هماهنگي مبارزه با مواد مخدر استان با حضور “مهران لشكري” رئيس گروه هماهنگي، نظارت، بازرسي و ارزيابي اداره كل ستاد مبارزه با مواد مخدر كشور و نماينده نهاد رياست جمهوري اظهار داشت: امروزه يکي از مهم‌ترين چالش اجتماعي اعتياد است که متاسفانه بنيان خانواده‌ها را هدف قرار داده است.

وي با اشاره به اهميت بانک اطلاعاتي و اقدامات هدفمند نيروي انتظامي بيان داشت: فعاليت ‌ها و رصد نيروي انتظامي در ارتباط با موادمخدر افزايش يافته و برخورد با خرده فروشان جز سياست‌هاي ابلاغي وزارت کشور و شوراي هماهنگي مبارزه با مواد مخدر است.

سردارغلامزاده با تاكيد بر اينكه معضل قاچاق مواد مخدر سلامت جامعه به خصوص قشر جوان را تهديد مي‌كند، اظهار داشت: كاهش سن معتادان و تغيير الگوي مصرف مواد مخدر از سنتي به صنعتي در جامعه نگران‌كننده است.

اين مقام ارشد انتظامي ادامه داد:‌ بررسي‌ها حكايت از آن دارد كه پديده اعتياد به مواد مخدر با سرعت و تنوع زياد در حال پيشروي و دامن‌گير كردن تعداد زيادي از افراد جامعه است.

غلامزاده از فعاليت كميته‌هاي چهارگانه حوزه پيشگيري، درمان و مقابله و هماهنگي در يك مسير واحد و در راستاي ريشه‌كن كردن اعتياد در سطح استان اشاره كرد و گفت: هماهنگي هدفمند در يك مسير واحد و انسجام و تمركز آن بر اساس اولويت‌ها در اين حوزه مي تواند بسيار مفيد و موثر باشد.

وي گفت: ‌نيروي انتظامي به عنوان مسئول كميته مقابله و مبارزه با مواد مخدر ضمن همكاري همه جانبه با دستگاه هاي متولي ،تلاش هاي گسترده اي را در دستور كار قرار داده و در برخورد با عناصر توزيع مواد مخدر از هيچ كوششي فروگذار نخواهد كرد.

فرمانده انتظامي استان چهارمحال و بختياري در پايان خاطر نشان كرد: پليس استان با تمام توان در مسير مبارزه با مواد و آثار شوم اعتياد و خشكاندن ريشه پليدي ها خواهد ايستاد، چرا كه اعتقاد داريم مواد مخدر ريشه و بستر شكل گيري آسيب هاي اجتماعي است و خشكاندن اين ريشه الزامي است.#

دسته‌بندی نشده

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *