پدیده اعتیاد یکی از مهم ترین چالش‌های اجتماعی است

چهارمحال و بختیاری- فرمانده انتظامی استان در جلسه شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر استان با تاکید بر اینکه پدیده اعتیاد یکی از مهم ترین چالش‌های اجتماعی است از تشدید طرح برخورد با خرده‌فروشان مواد مخدر در استان خبر داد .

به گزارش سادس به نقل ازپایگاه خبری پلیس، سردار”غلام عباس غلامزاده” در جلسه شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر استان با حضور “مهران لشکری” رئیس گروه هماهنگی، نظارت، بازرسی و ارزیابی اداره کل ستاد مبارزه با مواد مخدر کشور و نماینده نهاد ریاست جمهوری اظهار داشت: امروزه یکی از مهم‌ترین چالش اجتماعی اعتیاد است که متاسفانه بنیان خانواده‌ها را هدف قرار داده است.

وی با اشاره به اهمیت بانک اطلاعاتی و اقدامات هدفمند نیروی انتظامی بیان داشت: فعالیت ‌ها و رصد نیروی انتظامی در ارتباط با موادمخدر افزایش یافته و برخورد با خرده فروشان جز سیاست‌های ابلاغی وزارت کشور و شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر است.

سردارغلامزاده با تاکید بر اینکه معضل قاچاق مواد مخدر سلامت جامعه به خصوص قشر جوان را تهدید می‌کند، اظهار داشت: کاهش سن معتادان و تغییر الگوی مصرف مواد مخدر از سنتی به صنعتی در جامعه نگران‌کننده است.

این مقام ارشد انتظامی ادامه داد:‌ بررسی‌ها حکایت از آن دارد که پدیده اعتیاد به مواد مخدر با سرعت و تنوع زیاد در حال پیشروی و دامن‌گیر کردن تعداد زیادی از افراد جامعه است.

غلامزاده از فعالیت کمیته‌های چهارگانه حوزه پیشگیری، درمان و مقابله و هماهنگی در یک مسیر واحد و در راستای ریشه‌کن کردن اعتیاد در سطح استان اشاره کرد و گفت: هماهنگی هدفمند در یک مسیر واحد و انسجام و تمرکز آن بر اساس اولویت‌ها در این حوزه می تواند بسیار مفید و موثر باشد.

وی گفت: ‌نیروی انتظامی به عنوان مسئول کمیته مقابله و مبارزه با مواد مخدر ضمن همکاری همه جانبه با دستگاه های متولی ،تلاش های گسترده ای را در دستور کار قرار داده و در برخورد با عناصر توزیع مواد مخدر از هیچ کوششی فروگذار نخواهد کرد.

فرمانده انتظامی استان چهارمحال و بختیاری در پایان خاطر نشان کرد: پلیس استان با تمام توان در مسیر مبارزه با مواد و آثار شوم اعتیاد و خشکاندن ریشه پلیدی ها خواهد ایستاد، چرا که اعتقاد داریم مواد مخدر ریشه و بستر شکل گیری آسیب های اجتماعی است و خشکاندن این ریشه الزامی است.#

دسته‌بندی نشده

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *