كشف 131 قطعه عتيقه باستاني با 1500 سال قدمت

فرمانده انتظامي استان از کشف131 قطعه عتيقه باستاني با قدمتي بالغ بر 1500 سال و مربوط به دوره سلجوقيان در شهرستان ميامي خبر داد.

به گزارش سادس به نقل ازپايگاه خبري پليس سردار “روح الامين قاسمي” گفت: در نيمه هاي شب گذشته گزارشي مردمي مبني بر تردد افرادي مشكوك با سواري ام وي ام در خيابان­هاي “سوداغلن” از توابع شهرستان ميامي به پاسگاه انتظامي “نردين” رسيد و ماموران انتظامي بلافاصله به محل اعزام شدند.

وي افزود: قبل از حضور گشت انتظامي در منطقه، سرنشينان سواري ام­وي­ام از محل متواري شده و خودروي خود را در خيابان رها كرده بودند که با هماهنگي مرجع قضائي خودرو به پاسگاه انتظامي منتقل و مورد بررسي قرار گرفت.

فرمانده انتظامي استان تصريح كرد: در بازديد پليس از اين خودرو دو کارتن حاوي 131 قلم ظروف سفالي و مسي مربوط به دوران بسيار كهن كشف شد.

به گفته قاسمي 40 قطعه از اين ظروف اشياء فلزي و سنگ هاي تزئيني و91 قلم نيز ظروف سفالي، فلزي و اشياء لعاب دار است.

وي افزود: به گفته کارشناسان ميراث فرهنگي، ظروف كشف شده قدمتي بالغ بر 1500 سال دارند و متعلق به اعصار قبل از اسلام و دوران سلجوقي است.

سردار قاسمي بر پيگيري مستمر اين پرونده تا دستگيري متهمان و معرفي آنان به دادسرا تاكيد و خاطرنشان كرد: تماس شهروندان با مركز فوريت هاي پليسي110 و تقويت ارتباط دو سويه مردم و نيروي انتظامي، در كاهش وقوع و كشف انواع جرايم بسيار حائز اهميت است. #

دسته‌بندی نشده

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *