ناجا با قدرت به دنبال اجرای امر به معروف و نهی از منکر باشد/ در اجرای این فریضه ترس و ملاحظه جایگاهی ندارد

حجت الاسلام رفيعي با اشاره به اینکه اجرای امر به معروف و نهی از منکر نیازمند قدرت است که بخشی از آن در اختیار پلیس می باشد، گفت: نيروي انتظامي بايد با قدرت به دنبال اجراي قانون در حوزه امر به معروف و نهي از منكر باشد.

به گزارش سادس به نقل از پايگاه خبري پليس، حجت الاسلام دكتر “ناصر رفيعي” در مراسم اختتاميه طرح گيلان مطهر كه با حضور سردار “محمدرضا ميرحيدري” فرمانده انتظامي استان گيلان و علما و روحانيون شركت كننده در اين طرح در سالن همايش هاي اداره كل تبليغات اسلامي استان قم برگزار شد، با نقل حديثي از پيامبر خدا(ص) مبني بر اينكه “هركس امر به معروف و نهي از منكر كند، جانشين خدا، پيغمبر و جانشين قرآن بر روي زمين است” گفت: خداوند از مومن ضعيفي كه امر به معروف و نهي از منكر نمي كند، خشنود نيست.

مسئول نهاد نمايندگي مقام معظم رهبري در دانشگاه سمنان با اشاره به كتاب دانشمند آمريكايي كه 17 سال از عمر خود را در تحقيق اين فريضه الهي در قرآن سپري كرد، بيان داشت:اين خود نشان از عظمت و جايگاه فريضه امر به معروف و نهي از منكر در جهان دارد.

حجت الاسلام رفيعي با بيان اينكه بايد اعطاي بينش به مردم يكي از مهمترين پايه هاي اين فريضه الهي باشد، تصريح كرد: بايد با استفاده از ابزارهاي مناسب، زمينه هاي منكر را از ميان برداشت و با گسترش خوبي ها، اخلاق و ارزش هاي اسلامي را در جامعه احيا کنيم.

اين استاد حوزه و دانشگاه با تاکيد بر اينکه اجراي امر به معروف و نهي ازمنكر نيازمند قدرت بوده كه بخشي از آن در اختيار نيروي انتظامي است بيان داشت: ناجا بايد با قدرت به دنبال اجراي قانون در حوزه امر به معروف و نهي از منكر باشد و ترس و ملاحظه در راه عمل به اين فريضه الهي هيچ جايگاهي ندارد.

حجت الاسلام رفيعي با بيان اينكه همه نهادهاي جامعه بايد براي ريشه كن كردن فساد و بي بند و باري در جامعه هم قدم شوند، افزود:حجاب جزء ضروريات دين بوده و ناديده گرفتن آن به هيچ وجه پذيرفتني نخواهد بود.

مسئول نهاد نمايندگي مقام معظم رهبري در دانشگاه سمنان در پايان با تاكيد بر اينكه دينداري و ولايت مداري مردم گيلان در كشور اسوه است ، از مسئولان خواست، در خصوص حجاب و رعايت حدود الهي پافشاري بيشتري كنند.#

دسته‌بندی نشده

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *