ناجا با قدرت به دنبال اجرای امر به معروف و نهی از منکر باشد/ در اجرای این فریضه ترس و ملاحظه جایگاهی ندارد

حجت الاسلام رفیعی با اشاره به اینکه اجرای امر به معروف و نهی از منکر نیازمند قدرت است که بخشی از آن در اختیار پلیس می باشد، گفت: نیروی انتظامی باید با قدرت به دنبال اجرای قانون در حوزه امر به معروف و نهی از منکر باشد.

به گزارش سادس به نقل از پایگاه خبری پلیس، حجت الاسلام دکتر “ناصر رفیعی” در مراسم اختتامیه طرح گیلان مطهر که با حضور سردار “محمدرضا میرحیدری” فرمانده انتظامی استان گیلان و علما و روحانیون شرکت کننده در این طرح در سالن همایش های اداره کل تبلیغات اسلامی استان قم برگزار شد، با نقل حدیثی از پیامبر خدا(ص) مبنی بر اینکه “هرکس امر به معروف و نهی از منکر کند، جانشین خدا، پیغمبر و جانشین قرآن بر روی زمین است” گفت: خداوند از مومن ضعیفی که امر به معروف و نهی از منکر نمی کند، خشنود نیست.

مسئول نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه سمنان با اشاره به کتاب دانشمند آمریکایی که ۱۷ سال از عمر خود را در تحقیق این فریضه الهی در قرآن سپری کرد، بیان داشت:این خود نشان از عظمت و جایگاه فریضه امر به معروف و نهی از منکر در جهان دارد.

حجت الاسلام رفیعی با بیان اینکه باید اعطای بینش به مردم یکی از مهمترین پایه های این فریضه الهی باشد، تصریح کرد: باید با استفاده از ابزارهای مناسب، زمینه های منکر را از میان برداشت و با گسترش خوبی ها، اخلاق و ارزش های اسلامی را در جامعه احیا کنیم.

این استاد حوزه و دانشگاه با تاکید بر اینکه اجرای امر به معروف و نهی ازمنکر نیازمند قدرت بوده که بخشی از آن در اختیار نیروی انتظامی است بیان داشت: ناجا باید با قدرت به دنبال اجرای قانون در حوزه امر به معروف و نهی از منکر باشد و ترس و ملاحظه در راه عمل به این فریضه الهی هیچ جایگاهی ندارد.

حجت الاسلام رفیعی با بیان اینکه همه نهادهای جامعه باید برای ریشه کن کردن فساد و بی بند و باری در جامعه هم قدم شوند، افزود:حجاب جزء ضروریات دین بوده و نادیده گرفتن آن به هیچ وجه پذیرفتنی نخواهد بود.

مسئول نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه سمنان در پایان با تاکید بر اینکه دینداری و ولایت مداری مردم گیلان در کشور اسوه است ، از مسئولان خواست، در خصوص حجاب و رعایت حدود الهی پافشاری بیشتری کنند.#

دسته‌بندی نشده

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *