رشد ۲۴ درصدی تسهیلات بانک توسعه صادرات خراسان رضوی

رئیس بانک توسعه صادرات شعبه مشهد گفت: تسهیلات این بانک در نیمه اول سال جاری نسبت به مدت مشابه پارسال ۲۴ درصد افزایش داشته است.

به گزارش  سادس به نقل ازرویکرد علی قربانی مقدم، مبلغ تسهیلات مزبور را ۲ هزار و ۱۶۶ میلیارد ریال ذکر کرد و افزود: این بانک خدمات بانکی گوناگون از جمله اعتبار اسنادی صادراتی و تسهیلات صادراتی ارائه می دهد.
وی اظهار کرد: رسالت اصلی بانک توسعه صادرات، حمایت از صادرکنندگان و تعاملات بانکی آنها در عرصه داخلی و بین المللی است.
وی با اشاره به توان و ظرفیت خراسان رضوی در بخش کشاورزی گفت: بیشترین میزان تسهیلات این بانک در این استان به صادرکنندگان این حوزه پرداخت شده که اغلب مربوط به صادرات زعفران بوده است.
قربانی مقدم با بیان اینکه این بانک یکی از طلایه داران بخش عملیات ارزی است افزود: بانک توسعه صادرات خراسان رضوی به رغم تحریم های وضع شده امسال ۵ میلیون و ۲۶۰ هزار دلار ارز به خارج از کشور ارسال کرده است.
وی اظهار کرد: این بانک همچنین در چهار سال اخیر بیش از ۵۰۰ میلیارد ریال تسهیلات از محل صندوق توسعه ملی پرداخت نموده که ۶۸ میلیارد ریال آن طی نیمه نخست سال جاری بوده است.
وی گفت: بانک توسعه صادرات خراسان رضوی همچنین با پرداخت ۲۷ میلیارد ریال تسهیلات در بخش میراث فرهنگی و گردشگری از محل تفاهم نامه بین دو سازمان، قدمی مثبت در رونق این صنعت برداشته است.
قربانی مقدم افزود: علاوه بر آن در حوزه حمل و نقل کلانشهر مشهد نیز گشایش اعتبار و تامین مالی ۱۴۲میلیون یورویی خط دوم قطار شهری مشهد طی سالهای گذشته توسط این بانک انجام شده که بیش از ۳۰ درصد اسناد کالاهای مرتبط به این گشایش ها وصول شده و کالاهای مربوطه از این اعتبارات اسنادی بعد از گذراندن مراحل گمرکی ترخیص شده اند.
وی اظهار کرد: به مناسبت ۲۹ مهرماه روز ملی صادرات تمام مشتریانی که دارای بدهی معوق بوده اند تا پایان آذر ماه امسال می توانند با پرداخت تسهیلات از جریمه دیرکرد معاف شوند.

دسته‌بندی نشده

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *