دستگیری کلاهبردار ۷۰ میلیاردی در بنگاه معاملات املاک

فرمانده انتظامی استان از دستگیری کلاهبردار ۷۰ میلیارد ریالی که تحت تعقیب قانون بود، خبر داد.

به گزارش سادس به نقل از پایگاه خبری پلیس، سردار “روح الامین قاسمی”اظهار داشت: ماجرا از این قرار بود که مردی ساکن تهران در سال ۱۳۸۶ با ساخت و پیش فروش ۴۰ واحد مسکونی در سمنان، بدون انتقال مالکیت و ثبت سند، مبالغ هنگفتی از خریداران دریافت کرده بود؛ این فرد در اقدامی دیگر با ارائه سند مالکیت زمین مجتمع به بانک، تسهیلاتی یک و نیم میلیارد تومانی نیز دریافت و از بازپرداخت آن خودداری کرد.

سردار قاسمی با اشاره به عدم بازپرداخت تسهیلات از سوی وی و بلاتکلیفی خریداران واحدهای مسکونی، تصریح کرد: با شکایت مالکان و نماینده بانک پرونده ای در مراجع قضائی تشکیل و متهم تحت تعقیب قرار گرفت.

به گفته این مسئول انتظامی کلاهبردار این پرونده با تغییر متناوب مخفیگاه و محل سکونتش در تهران و سمنان، از سال ۱۳۹۳ متواری و همچنان تحت تعقیب بوده است.

سردار قاسمی از ارجاع این پرونده در شهریور امسال به پلیس امنیت عمومی استان و شروع اقدامات فنی و تخصصی ماموران این پلیس خبر داد و گفت: در گام نخست تمام پاتوق ها و محل های اختفای این کلاهبردار حرفه ای شناسایی شد و ماموران انتظامی استان با هماهنگی قاضی پرونده برای دستگیری متهم راهی تهران شدند.

این مسئول انتظامی به کنترل نامحسوس کلاهبردار میلیاردی در خیابان های پایتخت اشاره و تصریح کرد: متهم در حال خرید و فروش خانه در بنگاه معاملات املاک در تهران غافلگیر شد.

وی از دستگیری و انتقال متهم به سمنان و تحقیقات تکمیلی پرونده خبر داد و گفت: متهم با دستور قاضی پرونده روانه زندان شد.

فرمانده انتظامی استان در پایان ضمن قدردانی از ماموران انتظامی دخیل در این عملیات، با توجه به بدهکاری کنونی متهم به شاکیان، ارزش ریالی این پرونده را بالغ بر ۷۰ میلیارد ریال اعلام کرد.

گفتنی است، دستگیری این متهم فراری که مبالغ هنگفتی به بانک و تعداد زیادی از شهروندان بدهکار است، موجی از قدردانی و تشکر از پلیس را در پی داشت که در همین خصوص تعدادی از مالباختگان با حضور در دفتر فرمانده انتظامی استان، مراتب سپاس و قدردانی خود را ابراز کردند.#

دسته‌بندی نشده

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *