جاعلان مامور نما در مترو شوش به دام افتادند

افرادي که در پوشش ماموران ناجا اقدام به اخاذي از مسافران مترو مي کردند، هنگام ارتکاب جرم، توسط ماموران يگان انتظامي پليس مترو ايستگاه شوش دستگير و به بيش از 20 فقره سرقت اعتراف کردند.

به گزارش سادس به نقل از پايگاه خبري پليس سرهنگ “راقي” در تشريح اين خبر، اظهارداشت: در راستاي اجراي طرح شناسايي و کنترل افراد مشکوک در ايستگاه هاي مترو شهر تهران، ساعت 20 روز 4 آبان ماه ماموران انتظامي مستقر در ايستگاه مترو شوش به دو پسر جوان که ملبس به لباس مشکي و فاقد هر گونه آرم و علائم نظامي، مشکوک شده و با تحت نظر قرار دادن آنها، دريافتند که متهمان در حال بازرسي بدني يکي از مسافران هستند.

وي ادامه داد: ماموران هنگامي که براي بررسي موضوع به اين دو جوان نزديک شدند، مشاهده کردند آنها در حالي که مجهز به تجهيزات پليسي نظير بي سيم، دستبند و… هستند، با تهديد و ارعاب سعي دارند از طعمه خود مبالغي وجه نقد دريافت کنند.

فرمانده يگان انتظامي متروي شهر تهران افزود: پليس با فرض اين احتمال که متهمان مذکور از جاعلان ملامورنما و قلابي هستند، آنان را دستگير کردند.

سرهنگ راقي خاطرنشان کرد: در بازرسي از متهمان به نام هاي “مهران” 25 ساله و “منصور” 22 ساله، دو دستگاه بي سيم، دو رشته دستبند، دو دستگاه شوکر، دو عدد باطوم فنري و يک دستگاه موتورسيکلت شخصي مجهز به چراغ گردان کشف شد.

اين مقام انتظامي بيان داشت: متهمان در بازجويي هاي پليسي با بيان اينکه از کارکنان يکي از شرکت هاي مراقبتي و حفاظتي هستند، قصد داشتند پليس را گمراه کرده و خود را بي گناه جلوه دهند که با هوشياري ماموران پرده از فعاليت مجرمانه اين افراد تبهکار برداشته شد.

فرمانده يگان انتظامي پليس مترو پايتخت ادامه داد: در ادامه تحقيقات پليسي مشخص شد، متهمان براي سوء استفاده از مسافران، اغلب اوقات براي انجام اقدامات مجرمانه آنها را به خيابان هاي اطراف انتقال داده و به محض کشف موارد ممنوعه نظير حمل سلاح سرد، پس از اخاذي، آنها را رها مي کردند.

وي بيان داشت:درحالي که پليس مشغول بررسي جزئيات پرونده و اعمال مجرمانه اين دو متهم بود، مرد جواني خود را به ايستگاه پليس مترو رساند و ضمن معرفي خود به نام “ارسلان” با نشان دان يک قطعه کارت شناسايي نيروي انتظامي مدعي شد که “مسئول اين دو نفر است”؛ بنابراين ماموران براي بررسي صحت ادعاي وي، کارت شناسايي اش را بررسي و پس از استعلام از مبادي ذيربط مبني بر صحت و سقم آن، در نهايت مشخص شد کارت فوق جعلي است و هيچ گونه وجاهت قانوني ندارد.

اين مقام انتظامي خاطرنشان کرد: با توجه به اطلاعات به دست آمده، شواهد و قرائن موجود دال بر فعاليت مجرمانه متهمان و نيز اعترافات صريح آنان به بيش از 20 فقره سرقت و اخاذي از مسافران؛ ماموران بلافاصله وي را که سرکرده باند جاعلان مامورنما بود، دستگير و به همراه پرونده متشکله جهت کشف ساير جرايم شان و نيز شناسايي شکات احتمالي در اختيار ماموران کلانتري 117 جواديه قرار دادند.

سرهنگ راقي در پايان با بيان اينکه ماموران پليس مترو همانند ساير ماموران ناجا ملبس به لباس فرم نيروي انتظامي همراه با آرم و علائم نظامي هستند، از شهروندان خواست براي جلوگيري از سوء استفاده افراد فرصت طلب، در صورت مواجهه با افرادي که خود را پليس، مامور ادارات و يا شرکت هاي حفاظتي و مراقبتي معرفي مي کنند حتما از آنان کارت شناسايي معتبر و در صورت لزوم حکم ماموريت از آنان بخواهند و در صورت مشاهده هرگونه موارد مشکوک بلافاصله موضوع را از طريق تلفن 110 و يا با مراجعه به مقرهاي پليس مستقر در ايستگاه هاي مترو موضوع را به پليس اعلام کنند. #

دسته‌بندی نشده

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *