نيروي انتظامي پرچمدار اجراي فريضه امر به معروف و نهي از منكردرجامعه است

فرمانده انتظامي استان با تاكيد بر لزوم نهادينه شدن فريضه امر به معروف و نهي از منكر در جامعه گفت: نيروي انتظامي پرچمدار اجراي اين فريضه در جامعه است.

به گزارش  سادس به نقل از پايگاه خبري پليس، سردار”علي‌اكبر جاويدان” در جمع تعدادي از رهروان امر به معروف و نهي از منكر استان كه در نمازخانه سپاه پاسداران شهرستان گرگان برگزار شده بود، ‌بر لزوم نهادينه شدن فريضه امر به معروف و نهي از منكر در جامعه تاكيد كرد و گفت: نيروي انتظامي پرچمدار اجراي اين فريضه در جامعه است.

در اين جلسه كه معاون مجمع رهروان امر به معروف و نهي از منكر كشور، فرمانده سپاه و جمعي از فرماندهان و مسئولان سپاه استان حضور داشتند، فرمانده انتظامي استان به آيات و احاديث فراوان در خصوص اهميت اين فريضه بزرگ الهي اشاره كرد و گفت: امام حسين(ع) نيز هدف از قيام خود را احياء فريضه امر به معروف و نهي از منكر در جامعه عنوان كرد.

وي افزود: اين فريضه الهي بايد به عنوان يك فرهنگ در جامعه نهادينه شود؛ چرا كه شيوه‌اي كارآمد در كاهش جرايم و آسيب‌ها در جامعه است.

سردار جاويدان ادامه داد: امر به معروف و نهي از منكر به يك گفتمان در جامعه تبديل شده و در واقع يك نظارت ملي است، نظارتي بر يكديگر و بازداشتن افراد از ارتكاب به محرمات و منكرات که در صورت عدم تحقق اين دو مهم، جامعه دچار گمراهي خواهد شد.

وي امنيت، وحدت، برقراري عدالت اجتماعي، اجراي مطلوب احكام و دستورات الهي را از ثمرات امر به معروف و نهي از منكر در جامعه دانست و گفت: اين فريضه الهي از مهمترين واجبات اجتماعي در دين مقدس اسلام است.

فرمانده انتظامي گلستان با اشاره به حديثي از پيامبر بزرگ اسلام كه فرمودند:« هيچ واژه‌اي بالاتر از امر به معروف و نهي از منكر نيست »، خاطرنشان كرد: حوزه امر به معروف و نهي از منكر جايگاه نمي شناسد و همه مردم و مسئولان بايد نسبت به اجراي آن اقدام كنند.

وي به توطئه‌ها و دسيسه‌هاي دشمنان در سست كردن بنيه اعتقادي نوجوانان و جوانان ايران اسلامي اشاره كرد و گفت:‌ دشمنان اسلام از تمامي ظرفيت‌ها براي ضربه زدن به اسلام استفاده نموده‌اند كه يكي از مهم‌ترين روش‌هاي آن، استفاده از ابزار فرهنگي و از بين بردن سنت امر به معروف و نهي از منكر در جامعه اسلامي است تا از آن طريق به اهداف خود دست پيدا كند.

سردار جاويدان احياء فريضه امر به معروف و نهي از منكر را براي رسيدن به جامعه مطلوب بسيار موثر دانست و گفت: احياء اين فريضه الهي زمينه‌ساز كاهش آسيب‌هاي اجتماعي در جامعه مي‌شود.

فرمانده انتظامي گلستان در پايان از همكاري رهروان امر به معروف و نهي از منكر در راستاي اجراي طرح‌هاي امنيت اخلاقي با پليس تقدير و خواستار استمرار اين همكاري در راستاي ماموريت هاي محوله شد.#

دسته‌بندی نشده

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *