دستگیری سارق حرفه ای خودروهای مدل پایین

فرمانده انتظامی شهرستان بینالود از دستگیری سارق حرفه ای با ۲۰ فقره سرقت خودروهای مدل پایین در شهر مشهد خبر داد.

به گزارش سادس به نقل از پایگاه خبری پلیس سرهنگ “عباس نظافتی” گفت: با گزارش نگهبان یک شهرک ویلایی در حاشیه جاده ویرانی به شاندیز در خصوص خروج یک دستگاه خودروی مشکوک از مجموعه ،بلافاصله اقدامات پلیس در این زمینه آغاز شد.

وی افزود: نگهبان این شهرک ویلایی اعلام داشت که دو جوان یک دستگاه خودروی پراید را به صورت یدک کش اوایل صبح از داخل شهرک به بیرون خارج کردند که در استعلام پلاک خودرو مشخص شد که این خودرو سرقتی است.

سرهنگ نظافتی ادامه داد: با راهنمایی نگهبانان محله، محل اختفای سارقان در یکی از باغ ویلاهای مجتمع شناسایی و پس از انجام هماهنگی های قضائی و حضور ماموران در بررسی محل مشخص شد که یک دستگاه خودروی سرقتی دیگر نیز در داخل این باغ ویلا پارک شده است.

وی افزود:ماموران در این عملیات یکی از سارقان را هنگام فرار دستگیر و صدها قلم قطعات و تجهیزات خودروهای مسروقه را از وی کشف کردند.

فرمانده انتظامی بینالود گفت: این سارق حرفه ای که به تازگی از زندان آزاد شده در بازجویی های اولیه به ۲۰ فقره سرقت خودروهای مدل پایین در سطح شهر مشهد و اوراق کردن آنها در باغ ویلای یکی از اقوامش با همدستی فرد دیگری که در زندان با وی آشنا شده اعتراف کرد.

سرهنگ نظافتی خاطر نشان کرد: عدم نصب دزدگیر و سیستم های امنیتی در خودروهای مدل پایین و نبود تجهیزاتی نظیر ایموبلایزر و سرقت این خودروها در کمتر از چند ثانیه توسط سارقان حرفه ای موجب افزایش این نوع سرقت ها شده است لذا به شهروندان عزیز توصیه می کنیم که از قرار دادن اشیای قیمتی در خودروها پرهیز و حتی المقدور در مقابل دوربین های مداربسته خودرو را پارک کنند.

وی تصریح کرد: با اطلاعات به دست آمده از این سارق حرفه ای دو دستگاه خودروی سرقتی دیگر نیز که در نقاط حاشیه ای شهر شاندیز رها شده بود شناسایی و ضمن کشف تجهیزات بازشده به مالباختگان عودت داده شد.

فرمانده انتظامی شهرستان بینالود خاطر نشان کرد: با توجه به قطعات خودروهای کشف شده، تحقیقات از متهم برای کشف دیگر جرایم احتمالی و دستگیری همدستش ادامه دارد.#

دسته‌بندی نشده

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *