افزايش تقاضا براي صدور گذرنامه / مدت اعتبار گذرنامه کمتر از 6 ماه نباشد

رئيس اداره صدور گذرنامه گفت : از اول محرم تا کنون با افزايش تقاضا براي صدور گذرنامه مواجه ايم و در حال حاضر روزانه 42 هزار گذرنامه صادر مي شود.

به گزارش سادس به نقل از پايگاه خبري پليس سرهنگ “نقد علي شريفي” با اشاره به افزايش تقاضا براي صدور گذرنامه از اول محرم الحرام تا کنون اظهار کرد : همزمان با آغاز محرم سال جاري، آمار تقاضاي صدور گذرنامه در هر روز حدود 25 هزار نفر بوده است که اين تقاضا در حال حاضر به 42 هزار نفر در روز رسيده است.

وي افزود : صدور گذرنامه نسبت به سال گذشته افزايش داشته است.

رئيس اداره صدور گذرنامه بيان کرد : فرايند صدور گذرنامه، از زمان تحويل مدارک به دفاتر پليس +10 تا تحويل به متقاضيان ، 72 ساعت زمان بر است.

اين مقام ارشد انتظامي با بيان اينکه خوشبختانه مردم در خصوص اخذ گذرنامه به توصيه هاي پليس توجه داشته اند ، گفت : در سنوات گذشته با نزديک شدن به اربعين آمار تقاضا براي صدور گذرنامه افزايش پيدا مي کرد و در روزهاي پاياني با طيف وسيع تقاضا مواجه بوديم و اين روند در افزايش فشار کاري به مراکز خدمات انتظامي و گذرنامه نيز موثر بود اما امسال حجم تقاضاي مردم مديريت شده و تقاضا براي صدور گذرنامه از ابتداي محرم آغاز شده است.

وي گفت : زوار عزيز توجه کنند که مدت اعتبار گذرنامه کمتر از 6 ماه نباشد و کساني که قصد اقدام براي اخذ يا تمديد گذرنامه دارند اين روند را به روزهاي نزديک به راهپيمايي بزرگ اربعين موکول نکنند.

سرهنگ شريفي با بيان اينکه با الکترونيکي شدن روند صدور گذرنامه، امکان جعل و تقلب در اين فرايند به حداقل رسيده است، اشاره کرد : لازم است هم وطنان از قرار دادن گذرنامه در هم جواري دستگاه هاي ديجيتالي خودداري کنند چراکه در گذرنامه “شناسه اي” به شکل تراشه وجود دارد که ممکن است هم جواري با دستگاه هاي ديجيتالي اين شناسه را مخدوش کند.#

دسته‌بندی نشده

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *