رونمايي از سند تحول کلانتري‌ها در آينده نزديک/به دنبال رفع نواقص تجهيزاتي در کلانتري ها هستيم

رئيس پليس پيشگيري ناجا با اشاره به توجه ويژه پليس پيشگيري در بخش کلانتري و پاسگاه‌ها، از رونمايي سند تحول کلانتري ها در آينده نزديک خبر داد.

به گزار ش سادس به نقل از  پايگاه خبري پليس سردار “محمد شرفي”با اشاره به اينکه امور مربوط به نظارت و پايش کلانتري‌ها را شخصا و با وسواس بسيار پيگيري مي‌کند، اظهار کرد: سند تحول کلانتري‌ها که در راستاي منويات فرمانده معظم کل قوا است نيز در چند روز آينده رونمايي خواهد شد.

وي افزود: حتي يک مورد منفي بسيار کوچک هم در خصوص عملکرد ما مي‌تواند تمام زحمات را تحت الشعاع قرار دهد، پس بايد با هوشياري کامل به پايش و نظارت ادامه دهيم.

رئيس پليس پيشگيري ناجا با بيان اينکه همزمان با راه اندازي قرارگاه جهادي صيانت و آموزش، پليس پيشگيري، پرشتاب‌تر از ساير بخش‌هاي ناجا وارد اين عرصه شد، افزود: همواره به نقش دانش و آگاهي براي پيشبرد اهداف سازمان توجه جدي داشته‌ايم.

وي ادامه داد: از زمان آغاز به کار قرارگاه، پليس پيشگيري، 10 دوره آموزشي را برگزار کرده است و 18 دوره نيز براي امسال در برنامه خود داريم و مصمم هستيم که با وجود تمام مشکلات مالي و سخت‌افزاري حتما تمام آنها را برگزار کنيم.

سردار شرفي با اشاره به برگزاري همايش کلانتري‌ها و پاسگاه‌ها به صورت تخصصي و سفر به همه استان‌ها براي بررسي وضعيت کلانتري‌ها، بيان کرد: در اين روند ما تمامي شاخص‌هاي مربوط به بازرسي و صيانت را دقيقا احصاء کرديم و براي اقدامات آتي خود به کار گرفتيم.

اين مقام ارشد انتظامي در توضيح مسائل و شاخص‌هاي پيگيري شده در بازرسي پليس پيشگيري به شاخص سلامت اداري اشاره کرد و گفت: البته بخش اعظم نارضايتي مردم در اين حوزه مربوط به تجهيزات و امکانات فيزيکي و اداري کلانتري‌هاست که به دنبال رفع اين مشکلات هستيم.

وي با تاکيد براينکه انتظار ما از رده‌هاي پليس پيشگيري، نگاه کلان و آينده‌نگرانه است، شناخت علمي و دقيق از مسائل و مشکلات سازمان را از ديگر شاخص‌هاي بازرسي در پليس پيشگيري دانست.

سردار شرفي همچنين مشخص کردن عوامل تهديد کننده تجهيزات سازمان، اشاعه فرهنگ خودکنترلي، زمينه‌سازي براي ترويج هنجارهاي انساني و مستندسازي انحرافات درون سازماني را به عنوان ديگر شاخص‌هاي بازرسي در پليس پيشگيري برشمرد.

رئيس پليس پيشگيري در پايان خاطرنشان کرد: تحليل اخبار و گزارش‌هاي مردمي نيز همواره در بالاترين سطح، مورد توجه پليس پيشگيري و بازرسي آن بوده است و ما بيشترين بهره را از سامانه انتقاد و پيشنهاد شهروندان 197 در تدوين سياست‌هاي کلان خود داشته‌ايم. #

دسته‌بندی نشده

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *