بیانیه مشترک کانادا و اتحادیه اروپا درباره لزوم ازسرگیری آتش‌بس در سوریه

[ad_1]

به گزارش سادس:

کانادا و اتحادیه اروپا با صدور بیانیه‌ای مشترک خواستار ازسرگیری هر چه سریعتر آتش‌بس در حلب و همچنین گفت‌وگوهای صلح سوریه شدند.

به گزارش مشرق، کانادا و اتحادیه اروپا در حاشیه شانزدهمین اجلاس مشترک خود با صدور بیانیه‌ای بر لزوم ازسرگیری هر چه سریعتر آتش‌بس در سوریه تأکید کرده و خواستار تلاش‌های بیشتر برای حل بحران سوریه شدند.

بنا بر گزارش خبرگزاری «اسپوتنیک»، در این بیانیه مشترک آمده است: «احیای آتش‌بس و نیز تلاش‌ها برای دستیابی به راه‌حل سیاسی در سوریه با این هدف که به تمامی طرفین اجازه مشارکت در گفت‌وگوهای صلح داده شود، ضروری است.»

این بیانیه می‌افزاید:‌ «در خصوص سوریه، ما قویا ادامه خشونت‌ها و درگیری‌ها و نقض موارد حقوق بشری را توسط تمامی طرفین درگیری محکوم می‌کنیم».

بر اساس این گزارش، اتحادیه اروپا و کانادا همچنین خواستار فراهم آمدن دسترسی امن به کمک‌های بشردوستانه برای مردم حلب و دیگر نواحی سوریه شدند.

در تاریخ 20 اکتبر آتش‌بس یکجانبه‌ای از طرف دمشق و مسکو در حلب اعلام شد تا امکان انتقال کمک‌های بشردوستانه به مردم غیرنظامی در حلب فراهم شود اما در تمام این مدت جبهه النصره به حملات خود در این شهر ادامه داد و شرایط خروج غیرنظامیان در این مدت را نیز فراهم نکرد. به این ترتیب مسکو و دمشق نیز آتش‌بس یکجانبه را لغو کردند.

روز جمعه، دیمیتری پسکوف سخنگوی کاخ کرملین اعلام کرد که «ولادیمیر پوتین» رئیس‌جمهوری روسیه معتقد است آتش‌بس انسانی در شهر حلب باید تمدید شود.

[ad_2]

دسته‌بندی نشده

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *