چرا وعده سیب و گلابی می‌دهید؟ شاید منتظرید درخت از انگلیس بیاید!

رئیس سازمان بسیج اساتید دولتمردان را خطاب قرار داد و گفت: چرا مردم ایران را به سیب و گلابی وعده می دهید؟ شاید منتظرید درخت آنها از انگلیس بیاید.

به گزارش سادس ، سهراب صلاحی، رئیس سازمان بسیج اساتید در همایشی که صبح امروز با عنوان برجام نتایج و پیامدها صحبت کرد در خصوص برجام و پیامدها و نتایج آن در دولت یازدهم گفت: در این نشست می خواهم در خصوص اینکه چرا آمریکا برگ های برنده خود را از دست نمی دهد توضیح دهم. آمریکا برای آنکه به قدرت هژمون منطقه تبدیل شود به دو برگ برنده نیاز دارد برگ اول انرژی است و برگ دوم انقلاب اسلامی و هر دوی این دو برگ در خلیج فارس موجود است.

رئیس سازمان بسیج اساتید با اشاره به اظهارات مناظراتی کاندیداهای انتخاباتی در آمریکا گفت: چندی پیش ترامپ اعلام کرد ۶۰۰۰ میلیارد دلار هزینه کردیم که منطقه خلیج فارس پایگاه خودمان باشد و این در حالی است که تنها قدرتی که توانست در برابر آنها ایستادگی کند جمهوری اسلامی است.

آمریکا برگ تحریم را حتی سر میز مذاکره با ایران نیز از دست نداد

وی تصریح کرد: امروز آمریکا در قبال ما جز برگ تحریم هیچ ندارد بنابراین این برگ را حتی سر میز مذاکره نیز از دست نداد.

صلاحی مسئله بعدی در خصوص مصر شدن آمریکایی ها در ادامه تحریم ها را رفتار دولت یازدهم دانست و گفت: رفتاری که دولت یازدهم از خود بروز داد در حقیقت به طور غیر مستقیم به آمریکایی ها این آلارم را داد که این کار شما درست است و آن را ادامه دهید.

رئیس سازمان بسیج اساتید گفت: به چند دلیل مذاکرات هسته ای به خسارت محض تبدیل شد مگر ممکن است کسی هیئت مذاکره کننده خود را به سمت دشمن بفرستد و آنگاه در دانشگاه ها اعلام کند خزانه ما صفر است این در حالی است که این گفته رئیس جمهور چندی بعد از طریق وزیر اقتصاد تکذیب شد و این مشکل را مضاعف تر کرد مگر ممکن است رئیس جمهوری از میزان خزانه یک کشور اطلاع نداشته باشد.

وی دلیل دیگر خسارت بار بودن مذاکرات را اظهارات وزیر خارجه در دانشگاه تهران اعلام کرد و گفت: وزیر خارجه کشورمان در دانشگاه تهران اعلام کرد آمریکا با یک بمب می تواند تسلیحات هسته ای ما را از بین ببرد و من اطمینان دارم که این دو حرف بارها بر سر میز مذاکره به رخ مذاکره کنندگان ما کشیده شده است.

صلاحی دلیل بعدی را شرطی کردن مذاکرات دانست و گفت: متاسفانه در بازه ای از زمان حتی آب کشور نیز به مذاکرات وابسته شد این در حالی بود که زمانی که رئیس جمهور ما عنوان می کرد حتما این قرارداد با طرف مقابل منعقد خواهد شد وزیر امور خارجه آمریکا از به نتیجه رسیدن مذاکرات با ایران به صورت نسبی خبر می داد. متاسفانه دو بار کری اعلام کرد که ظریف گفته است اگر مذاکرات به نتیجه نرسید روحانی در دور بعدی انتخابات رای نخواهد آورد و من هیچ گاه تکذیب این موضوع را از زبان دکتر ظریف نشنیدم.

نفهمیدم کلید روحانی قرار بود در جهنم را باز کند یا در مشکلات کشور را؟

رئیس سازمان بسیج اساتید ادامه داد: در همین روند تا پای درددل منتقدین باز می شد آنها را به جهنم حواله می کردند من نمی دانم این کلید قرار بود در قفل جهنم را باز کند یا در مشکلات کشور را؟

وی تصریح کرد: مسئله بعدی که این مذاکرات را خسارت بار کرد دستگیری جاسوسان در دفتر رئیس جمهور و تیم هسته ای بود این در حالی است که برخی خبرها که امیدوارم شایعه باشد از این حکایت دارد که مسئول حفظ تحریم های دولت آمریکا همان مسئول رفع تحریم های ما بوده است و هر چه امام سال ها فریاد می زد که به سرمایه های داخلی نگاه کنیم آقایان در برابر امام حرف دیگری می زدند و عنوان می کردند تا برجام نشود آب از آب تکان نخواهد خورد.

صلاحی سخنان خود را با این ادله ادامه داد که آمریکایی ها به هیچ وجه جرات جسارت به خاک ایران را ندارند به دلیل آنکه آمریکا می داند پادگان رژیم صهیونیستی گروگان ماست و کوچک ترین تعرض به این پادگان گروگان آنها را به خطر خواهد انداخت آمریکا در منطقه پادگان های زیادی دارد ناوهای آمریکایی روی آب است و می دانند کوچک ترین تعرض به ایران می تواند ناوهای آنها را در معرض خطر قرار دهد. همچنین آمریکایی ها عنوان کردند دو درصد نفت جهان را در اختیار دارند و ۲۵ درصد نفت را وارد می کنند این در حالی است که ۷۰ درصد نفت در دست ماست و کوچک ترین خطای آنها غرب را به خاموشی خواهد کشاند.

رئیس سازمان بسیج اساتید دلیل دیگری که آمریکایی ها جرات حمله به کشور را ندارند ادعای خود آنها مبنی بر این دانست که آمریکایی ها و غرب بارها عنوان کردند جنگ با ایران یعنی جنگ جهانی. همچنین آمریکایی ها بعد از شکست بسیار بزرگ یعنی شکست عراق عنوان کردند توان راه اندازی جنگ دیگری را ندارند.

وی دلیل دیگر عدم جرات آمریکایی ها برای جسارت به ایران را مخالفت افکار عمومی آمریکا با جنگ دانست و تصریح کرد: آنها در حال حاضر با پدیده سندروم جنگ خلیج فارس در کشور خود مواجه اند.

صلاحی همچنین قدرت کوبنده دفاعی جمهوری اسلامی و قدرت اعتقاد و انسجام ملت ایران و همچنین از همه مهمتر قدرت بی نظیر ولایت فقیه را از مهمترین عواملی دانست که دست آمریکایی ها را برای حمله به ایران خواهد بست.

رئیس سازمان بسیج اساتید در ادامه این همایش دولتمردان را خطاب قرار داد و گفت: شما عزیزان زحمت کشیدید اما اگر به نتیجه نرسیدید چرا به قدرت ملت ایران خدشه وارد می کنید و عنوان می کنید برای اینکه ابر حمله از روی کشور دور شود به مذاکره روی آوردید چرا مردم ایران را به سیب و گلابی وعده می دهید شاید منتظرید درخت آنها از انگلیس بیاید.

وی در پایان سخنان خود تصریح کرد: نتیجه برجام سبب شد حرف امام را همچنان دنبال کنیم که ایران باید تبدیل به یک قدرت جهانی شود و شرایط این قدرتمند شدن اکنون فراهم است چون ما در عرصه های سیاسی، نظامی و علمی آمریکا را شکست دادیم و تنها ضلع باقیمانده برای این شکست فتح قله های اقتصادی است.

دسته‌بندی نشده

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *