کشف ۳۰ قلم اشیاء عتیقه تاریخی در گرگان

فرمانده انتظامی گرگان از کشف ۳۰ قلم اشیاء عتیقه تاریخی در این شهرستان خبر داد.

به گزارش سادس به نقل از پایگاه خبری سادس سرهنگ “رضا عسکری” گفت: در پی کسب اخبار و اطلاعاتی مبنی بر اینکه فردی تعدادی اشیاء عتیقه قدیمی در زمین کشاورزی شخصی خود پیدا کرده است، موضوع به صورت ویژه در دستور کار ماموران انتظامی بخش بهاران قرار گرفت.

وی ادامه داد: ماموران با تحقیقات گسترده پلیسی و طی هماهنگی با مقام قضائی موفق شدند متهم را در منزلش دستگیر و جهت سیر مراحل قانونی به یگان انتظامی منتقل کنند.

عسکری افزود: طی تحقیقات فنی و تخصصی صورت گرفته ،متهم لب به اعتراف گشود و اعلام کرد که طی مدت زیادی حفاری موفق به کشف عتیقه‌جات شده است.

این مقام انتظامی تصریح کرد: در این راستا ماموران در بازرسی از منزل متهم موفق به کشف ۳۰ قلم اشیاء عتیقه قدیمی شامل سکه نقره، سکه طلا، دستبند، انگشتر و کتیبه شدند.

وی با اشاره به اینکه متهم با تشکیل پرونده به مراجع قضائی معرفی شد، تاکید کرد: برابر نظر کارشناسان میراث فرهنگی، اشیای مکشوفه مربوط به دوران اسلامی است.

فرمانده انتظامی گرگان در پایان از شهروندان خواست در صورت اطلاع از هرگونه فعالیت‌ مجرمانه، مراتب را در سریع‌ترین زمان از طریق مرکز فوریت‌های پلیسی ۱۱۰ به پلیس اطلاع دهند.

دسته‌بندی نشده

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *