دوري از امر به معروف و نهي از منكر علت ناهنجاري هاي اجتماعي است

آيت الله مكارم شيرازي گفت: دوري از امر به معروف و نهي از منكر ، علت اصلي ناهنجاري هاي اجتماعي است.

به گزارش سادس ، حضرت آيت الله ” مكارم شيرازي ” در ديدار با فرمانده، جمعي از كاركنان انتظامي استان گيلان و روحانيون شركت كننده با بيان اينكه امر به معروف و نهي از منكر در جامعه مظلوم واقع شده است، گفت: امر به معروف، موجب افزايش هميت ديني و توجه به واجبات الهي مي شود.

اين مرجع تقليد با بيان اينکه امر به معروف و نهي از منكر يكي از برجسته ترين واجبات الهي است، گفت: بسياري از ناهنجاري هاي اجتماعي با اين امر واجب برطرف مي شود.

وي يكي از راه هاي حفظ امنيت اخلاقي جامعه را زنده نگه داشتن فرهنگ امر به معروف دانست و اضافه كرد: دعوت به خوبي ها از صفت شخصيت هاي برجسته اجتماع بوده كه موجب پيشرفت اخلاقي و فرهنگي جامعه مي شود.

اين عالم ديني با تاكيد براينكه انجام امر به معروف و نهي از منكر نبايد با شيوه هاي غيرمتعارف صورت گيرد، خاطرنشان كرد: امر به معروف و نهي از منكر نياز به ادبيات مناسب و وجداني بيدار دارد.

وي، گيلان را داراي شرايط ويژه فرهنگي دانست و متذكر شد: اين سرزمين داراي مردماني بامحبت، ديندار، علاقه مند به انقلاب و اسلام است.

حضرت آيت الله مكارم شيرازي با تصريح براينكه به بهانه گردشگري نبايد حدود الهي و هنجار هاي اخلاقي و ديني شكسته شوند، ادامه داد: استان گيلان به علت ورود فرهنگ هاي مختلف توسط گردشگران، نيازمند توجه دوچندان به فريضه امر به معروف و نهي از منكر است.

اين عالم ديني با تاكيد براينكه استان گيلان مي تواند الگو اقامه امر به معروف و نهي از منكر در كشور باشد، متذكرشد: اقدامات فرهنگي نياز به برنامه ريزي و افراد متخصص در دين و فرهنگ دارد.

حضرت آيت الله مکارم شيرازي، امر به معروف و نهي از منكر را يك وظيفه شرعي دانست و يادآور شد: امر به معروف و نهي از منكر مختص دين اسلام نيست و در همه اديان و جامعه ها برپا است.

گفتني است، اين ديدار در حاشيه اختتاميه طرح گيلان مطهر كه با حضور فرمانده انتظامي استان گيلان ، علما و روحانيون شركت كننده در اين طرح در سالن همايش اداره كل تبليغات اسلامي قم برگزار شد.

دسته‌بندی نشده

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *