عذرخواهی واشنگتن به خاطر نزدیک شدن هواپیما آمریکایی به جنگنده‌های روسی در سوریه

[ad_1]

به گزارش سادس:

فرماندهی مرکزی نیروی هوایی آمریکا به خاطر پرواز نزدیک هواپیماهای آمریکایی در نزدیکی جنگنده های روسی در آسمان سوریه، عذرخواهی کرده است.

به گزارش مشرق به نقل از اسپوتنیک، سخنگوی وزارت دفاع روسیه تاکید کرد: 17 اکتبر یک فروند هواپیمای آواکس آمریکا با نقض کردن قوانین، در نزدیکی هواپیماهای جنگنده روسی در سوریه اقدام به پرواز خطرناکی کرده است.

ایگور کوناشنکوف تصریح کرد: خدمه هواپیمای آواکس آمریکا ارتفاع خود را کاهش داده و در نزدیکی یک فروند جنگنده سوخو 35 روسیه در نزدیکی دیرالزور اقدام به پرواز کرده است. فاصله این 2 هواپیما به کمتر از 500 متر رسیده است که این اقدام مغایر با همه قوانین هوایی بوده است.

پس از این حادثه، فرمانده نیروی هوایی روسیه در پایگاه حمیمیم با طرف آمریکایی تماس گرفت و خواستار توضیح شد.

کوناشنکوف گفت: فرمانده نیروی هوایی آمریکا در این تماس، عذرخواهی کرد و قول داد تا برای جلوگیری از تکرار این اتفاقات، تلاش کند.

این در شرایطی است که جف هاریگیان فرمانده مرکزی نیروی هوایی آمریکا روز جمعه مدعی شده است که یک فروند جنگنده روسی به طور خطرناکی به یک هواپیمای آمریکایی در سوریه نزدیک شده است.

وی افزود: مقامهای روسی اعلام کرده اند که خلبان، هواپیمای آمریکایی را ندیده است.سخنگوی وزارت دفاع روسیه در واکنش به این اظهارات گفت: مسکو واقعا از تلاش آمریکا برای سرزنش کردن روسیه به خاطر این حادثه تعجب می کند.

وی افزود: خلبان های آمریکایی و روسی برای جلوگیری از حوادث خطرناک در حریم هوایی سوریه، تلاش و همکاری می کنند.

[ad_2]

دسته‌بندی نشده

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *