کشف ۳۰۰ میلیارد ریال اشیاء عتیقه و سنگ های گران قیمت

پلیس آگاهی استان با انهدام باند حرفه ای قاچاق، ۳۰۰ میلیارد ریال اشیاء عتیقه و سنگ های گران قیمت را در مشهد کشف کرد.

به گزارش سادس به نقل از پایگاه خبری پلیس سردار “بهمن امیری مقدم” فرمانده انتظامی استان خراسان رضوی گفت: با کسب خبری مبنی بر قاچاق اشیاء عتیقه و سنگ های قیمتی توسط تعدادی از افراد سودجو به کشورهای حاشیه خلیج فارس تیمی مجرب از پلیس آگاهی برای بررسی موضوع وارد عمل شدند.

وی افزود: کارآگاهان اداره مبارزه با قاچاق کالا و ارز و اداره اطلاعات جنایی با استفاده از اطلاع به دست آمده تحقیقات گسترده ای را در این خصوص شروع کردند.

سردار امیری مقدم اظهار داشت: تیم رسیدگی کننده پرونده با شناسایی اعضای این باند حرفه ای در شهر مشهد آنها را به صورت نامحسوس تحت نظر گرفتند و سرانجام روز گذشته در اقدامی غافلگیرانه اعضای این باند را در حال دلالی سنگ های گران قیمت دستگیر کردند.

این مقام انتظامی تصریح کرد: در این عملیات کارآگاهان پلیس آگاهی در بازرسی از مخفیگاه آنها یک عدد سنگ زمرد، ‌دو عدد گردنبند الماس، یک عدد گردنبند کهربا، یک عدد انگشتر با نگین، هشت عدد نگین سبز رنگ، دوازده عدد نگین آبی کوچک و یک عدد نگین آبی بزرگ (یاقوت)، دو عدد نگین سفید رنگ، دو عدد انگشتر بدون نگین، سه عدد شناسنامه صادره برای گردنبندها و سنگ زمرد، چهار جلد کتب قدیمی، یک جلد قرآن قدیمی کوچک و یک قبضه کلت ساچمه ای کشف کردند.

فرمانده انتظامی استان خراسان رضوی با اشاره به اینکه برابر نظریه کارشناسان مربوطه ارزش ریالی کالاهای کشف شده ۳۰۰ میلیارد ریال برآورده شده خاطر نشان کرد: در این زمینه هشت نفر دستگیر و پس از بازجویی های تکمیلی برای سیر مراحل قانونی روانه دادسرا شدند.

دسته‌بندی نشده

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *