آموزش پدافند غیرعامل باید به یک فرهنگ در جامعه تبدیل شود/ آموزش همگانی، رکن اصلی پدافند غیرعامل

فرمانده انتظامی استان با تاکید بر ارائه آموزش‌های لازم در حوزه پدافند غیرعامل گفت: آموزش پدافند غیرعامل باید به عنوان یک فرهنگ همگانی در جامعه نهادینه شود.

به گزارش سادس به نقل از پایگاه خبری پلیس، سردار “علی‌اکبر جاویدان” در حاشیه مراسم رزمایش پدافند غیرعامل و در گفت‌وگو با خبرنگار پایگاه خبری پلیس، گفت: حفظ نظام و دستاوردهای انقلاب اسلامی یک تکلیف است و همه ما وظیفه داریم در این رسالت خطیر احساس مسئولیت کنیم.

وی با بیان اینکه امنیت ایران اسلامی مرهون خون شهداء و مجاهدت رزمندگان اسلام است، بیان داشت: این امنیت پایدار با شهادت طلبی و ایثارگری‌های رزمندگان فراهم شده و نیروی انتظامی به عنوان خادم و کارگزار نظام مقدس جمهوری اسلامی، متولی برقراری نظم و امنیت در جامعه است.

این مقام ارشد انتظامی استان توان آمادگی دفاعی و رزمی ایران اسلامی را موجب ترس و وحشت دشمنان دانست و اظهار داشت: آمادگی و توان دفاعی ایران اسلامی در منطقه الگویی برای سایر کشورها بوده و کشورهای متخاصم به دلیل همین آمادگی دفاعی جرات تعرض به خاک میهن اسلامی را ندارند.

وی با تاکید بر حفظ آمادگی و توانمندی ایران اسلامی در حوزه دفاعی، تصریح کرد: قطعاً این مهم با توجه بیشتر به حوزه پدافند غیرعامل محقق می‌شود.

سردار جاویدان با اشاره به فرمایشات مقام معظم رهبری در حوزه توجه بیشتر به موضوع پدافند غیرعامل، اظهار داشت: آموزش پدافند غیرعامل باید به عنوان یک فرهنگ همگانی در جامعه نهادینه شود.

وی افزود: خوشبختانه آموزش پدافند غیرعامل در حوزه نیروهای مسلح به یک گفتمان تبدیل شده است؛ لذا سایر سازمان‌ها و نهادها نیز باید به این مسئله بسیار مهم توجه کنند.

تهدید نظامی؛ اولین تهدید در حوزه پدافند غیرعامل

سردار جاویدان به تهدیدات موجود در حوزه پدافند غیرعامل اشاره کرد و گفت: اولین تهدید در حوزه پدافند غیرعامل تهدید نظامی است که خوشبختانه با آمادگی کامل توان دفاعی ایران اسلامی، هیچ کشوری اجازه جنگ را به خود نمی‌دهد.

وی، تهدیدات حوزه‌ سامانه‌های هوایی و دریایی را از جمله تهدیدات دیگر پدافند غیرعامل اعلام و بیان داشت: مهارت، کارآمدی و ارتقاء توان دفاعی در حوزه هوایی و دریایی، دشمنان را از نقشه‌های شوم خود مایوس می‌کند.

سردار جاویدان تهدیدات اجتماعی و فرهنگی را از دیگر تهدیدات مهم دشمنان نظام اسلامی اعلام کرد و گفت: در حوزه فرهنگی و اجتماعی نیز ما باید با حداکثر امکانات وارد عمل شده و نسبت به خنثی کردن توطئه‌های دشمنان در حوزه فرهنگی و اجتماعی عمل کنیم.

وی تهدیدات حوزه فرهنگی، اجتماعی و زیست محیطی را مهمترین نوع تهدیدات در حوزه پدافند غیرعامل اعلام کرد و گفت: دشمن با پخش برنامه‌های غیراخلاقی و با استفاده از ماهواره و شبکه‌های اجتماعی قصد ضربه زدن به اعتقادات و باور‌های دینی جوانان را دارد که نقش خانواده‌ها در این حوزه بسیار مهم است.

آموزش همگانی،؛ رکن اصلی پدافند غیرعامل

سردار جاویدان با تاکید بر نقش محوری نیروی انتظامی در راستای خنثی کردن توطئه‌ها و برنامه‌های دشمنان، خاطرنشان کرد: نیروی انتظامی در همین راستا علاوه بر مقابله با هرگونه ناهنجاری‌ها بایستی در حوزه مدیریت بحران نیز ایفاء نقش کند.

وی، آموزش را رکن اصلی پدافند غیرعامل در یک مجموعه دانست و گفت: ۸ سال دفاع مقدس تجربه بسیار خوبی در تحقق اهمیت پدافند غیرعامل در مجموعه نیروهای مسلح بوده است.

فرمانده انتظامی گلستان در پایان ضمن تاکید بر احساس تکلیف همگانی نسبت به ارتقاء آموزش پدافند غیرعامل که خروجی آن توانمندی کشور در حوزه مقابله با تهدیدات دشمن است، خاطرنشان کرد: در چنین حالتی می‌توان در زمان واقعه اقدامات مهمی را انجام داد و علاوه بر حفظ آمادگی خود بتوانیم خسارات و تهدیدات را به حداقل ممکن کاهش دهیم.#

دسته‌بندی نشده

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *