امنیت پایدار؛ مستلزم مشارکت همگانی و پیشگیری اجتماعی

معاون هماهنگ کننده فرمانده انتظامی استان، در یادداشتی مبنی بر اینکه وظیفه اصلی پلیس حفظ امنیت است، بیان داشت: رسیدن به امنیت پایدار مستلزم مشارکت همگانی و پیشگیری اجتماعی است.

به گزارش سادس به نقل از پایگاه خبری پلیس سرهنگ “رضا صفایی” در این یادداشت آورده است: هر کس در تولید و حفظ امنیت محل زندگی خود تلاش کند، وظیفه شرعی و دینی خود، یعنی همان امر به معروف و نهی از منکر را انجام داده است.

هر چه مردم رضایتمندی و اعتماد بیشتری داشته باشند، اعتقاد، باور و در پی آن مشارکت بیشتری در مقوله امنیت خواهند داشت و هر کس در تولید و حفظ امنیت محل زندگی خود تلاش کند، وظیفه شرعی و دینی خود، یعنی همان امر به معروف و نهی از منکر را انجام داده است.

امنیت اجتماعی به عنوان یکی از نیازهای اساسی هر جامعه انسانی، نظم و انضباط را به عنوان مهم ترین کارکرد اساسی خود محقق می سازد و این مهم تنها با مشارکت و همراهی مردم به دست می آید، از این رو امنیت اجتماعی پاسداری از هویت های اجتماعی است.

استمرار وجود ارزش های فرهنگی، فرایند اجتماعی شدن، وفاق و همکاری در بین شهروندان که بازخورد امنیت در یک جامعه است از مهمترین عوامل ارتقاء و تقویت امنیت است.

مولفه های وحدت و انسجام ملی، رهبری و توان عملی و علمی نیروهای مسلح به عنوان ارکان اقتدار ملی است و در سایه توان و تجهیز دفاعی بایستی به تهدیدات نرم دشمنان این مرز و بوم توجه و تاکید داشت و غفلت و بی توجهی را در برنامه ریزی ها وارد نساخت.

جنگ نرم استفاده دقیق و برنامه ریزی شده از قدرت نرم به منظور تاثیرگذاری بر باورها و ارزش های بنیادین یک ملت است که در کشور ما با هدف دگرگونی در هویت فرهنگی و الگوهای رفتاری مورد قبول در عرصه های مختلف سیاسی، فرهنگی، اجتماعی و اقتصادی از سوی دشمنان اجرایی می شود.

زدودن ارزش های دینی و هویت اسلامی از جامعه اسلامی و به ویژه نسل جوان از اهدافی است که در جنگ نرم دشمنان اسلام دنبال می شود و نباید اجازه دهیم که دشمن با تجهیزات و ابزارهای نرم و ضدفرهنگی در میان جامعه نفوذ کند و موجب گمراهی و انحراف جوانان شوند.

سرهنگ “رضا صفایی”

معاون هماهنگ کننده فرمانده انتظامی استان

دسته‌بندی نشده

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *