بدپوشی، آلودگی صوتی و کشف حجاب؛ خط قرمز پلیس پایتخت

صبح امروز گشت‌های امنیت اخلاقی پلیس پایتخت با حضور در بزرگراه‌ها، خیابان‌های پرتردد و مراکز خرید با بدپوششان و بدحجابان برخورد قانونی را آغاز کردند.

به گزارش سادس، مرکز فرماندهی انتظامی تهران بزرگ با ادغام طرح های نوروزی پلیس در سال ۹۵ اولین دوره از طرح های امنیت اخلاقی را صبح امروز به صورت همزمان با حضور مأموران پلیس امنیت عمومی در محل های پرتردد، بزرگراه‌ها و خیابان های پررفت و آمد، همچنین مراکز فروش و تجاری آغاز کرده است.

بنا بر این گزارش، پاسخگویی به مطالبات به‌حق شهروندان در حوزه عفاف و حجاب از موضوعات مهمی است که با جدیت در دستور کار پلیس پایتخت قرار دارد تا از این طریق با افرادی که با رفتارهای نابه‌هنجار خود رعایت شئون اخلاقی و اسلامی جامعه را نمی‌کنند، برخورد قاطع شود.

سردار ساجدی‌نیا، فرمانده انتظامی تهران بزرگ گفت: برخورد با جرایم مشهود و توقیف خودروهایی که سرنشینان آن اقدام به  کشف حجاب کرده اند، یکی از اهداف این طرح ذکر شده که در این رابطه هماهنگی های لازم با مراجع قضایی به عمل آمده است.

وی افزود: از آنجا که ۲۶ دستگاه در حوزه عفاف و حجاب مسئولیت رسیدگی، کنترل، نظارت و حتی برخورد دارند، اما هنگامی که دستگاه های متخلف در این حوزه به مسئولیت خود عمل نمی کنند، ناجا مجبور می شود باز هم این مهم را به تنهایی به دوش بکشد.

ساجدی‌نیا ادامه داد: صبح امروز گشت های امنیت اخلاقی اعم از خودرویی و موتوری در خیابان ها و بزرگراه های تهران مستقر شدند و ماموران پایتخت با اقتدار، ادب، مهربانی و رأفت اسلامی به هنجارشکنان تذکر دادند.

فرمانده انتظامی تهران بزرگ اظهار کرد: برهم‌زنندگان امنیت روانی جامعه و جریحه‌دارکنندگان عفت عمومی افرادی بودند که امروز از پلیس پایتخت تذکر گرفتند. پلیس تهران بزرگ باز هم نشان داد که با برهم‌زنندگان آرامش روانی و احساس امنیت شهروندان و به طور کلی کسانی که قصد دارند عفت عمومی را جریحه دار کنند، برخورد می کنند.

بنا بر این گزارش، پلیس پایتخت اعلام کرده است طی روزهای آتی مراحل دیگری از طرح مربوط با ناامن‌کنندگان امنیت اخلاقی جامعه و افرادی که اقدام به مزاحمت نوامیس، آلودگی صوتی و کشف حجاب می‌کنند را به مرحله اجرا درخواهد آورد.

دسته‌بندی نشده

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *