مورینیو: نحوه استقبال چلسی برایم مهم نیست

به گزارش سادس:

آقای خاص می‌گوید برایش فرقی نمی‌کند که هواداران چلسی چطور از او استقبال خواهند کرد.

به گزارش مشرق، تیم فوتبال منچستریونایتد عصر فردا (یکشنبه) در دیدار حساسی از هفته نهم لیگ برتر انگلیس در استمفوردبریج میهمان چلسی است. این بازی که در چند سال اخیر یکی از دیدنی‌ترین بازی‌های لیگ برتر بوده، برای ژوزه مورینیو هم خاص خواهد بود، چرا که وی به ورزشگاهی بازخواهد گشت که سال‌ها روی نیمکتش نشست و با کسب سه قهرمانی در لیگ برتر با چلسی محبوبیت زیادی در بین هواداران این تیم دارد.

آقای خاص که موفق‌ترین سرمربی تاریخ باشگاه چلسی به شمار می‌رود، در آستانه بازی با تیم پیشین خود به خبرنگاران گفت: اینکه می‌گویند برایم مهم است که هواداران چلسی چطور از من استقبال خواهند کرد، صادقانه می‌گویم که وقتی پا به یک مسابقه فوتبالی می‌گذارم، روی چنین مسائلی تمرکز ندارم و تنها تمرکزم روی بازی است. همیشه سعی می‌کنم خود را برای بازی‌ها آماده کنم و چیز دیگری برایم اهمیت ندارد.

وی افزود: انتظار چه چیزی را می‌توانم از هواداران چلسی داشته باشم؟ نمی‌دانم. آنها به من فکر می‌کنند و رابطه خوب‌مان را به یاد می‌آورند و واکنش خوبی از خود نشان می‌دهند. البته آنها هم می‌توانند در صورت من نگاه کنند و بگویند «برای ۹۰ دقیقه ژوزه سرمربی منچستریونایتد است و مقابل ما بازی می‌کند، بنابراین او کسی نیست که ما بخواهیم در حال حاضر دوستش داشته باشیم».

سرمربی پرتغالی شیاطین سرخ که اواسط فصل گذشته در پی کسب نتایج ضعیف در ماه دسامبر ۲۰۱۵ از سمت سرمربیگری چلسی اخراج شد، تأکید کرد: برخی مربیان زمانی که باشگاهی را ترک می‌کنند، دوست دارند تا در مورد زیر و بم و چیزهای خصوصی باشگاه پیشین خود صحبت کنند، اما من چنین خصوصیتی ندارم. من باشگاه چلسی را با حس خیلی خوب و توأم با موفقیت ترک کردم، هر کاری که از دستم ساخته بود برای چلسی انجام دادم و دوست ندارم به عقب برگردم و به خصوص در مورد چیزهای بد صحبت کنم.

مورینیو در بخش دیگری از صحبت‌هایش اظهار داشت: من همیشه خاطرات خوب را در ذهنم نگه می‌دارم و از چلسی خاطرات خیلی خوبی از جمله نتایج خوب دارم و دوستانی پیدا کردم که تا آخر عمر در کنار هم خواهیم بود. یکدلی خاصی هم در وجود هواداران بود. هواداران چلسی هم به خاطر نتایج هفته‌های ابتدایی فصل گذشته رابطه‌شان با من تغییر نکرده است، از این رو خاطرات خوب را حفظ می‌کنم و فراموش نمی‌کنم.

سرمربی منچستریونایتد که پیش از این یکبار با اینتر در استمفوردبریج مقابل تیم پیشین خود قرار گرفت و پیروزی یک بر صفر نراتروی برابر چلسی در سال ۲۰۱۰ را رقم زد، گفت: در این بازی سعی می‌کنیم تا خاطرات‌مان را به دست فراموشی بسپاریم و کار خود را انجام دهیم. پیش از این با اینتر مقابل چلسی قرار گرفته و سعی کردم تا به وظیفه‌ام به بهترین شکل ممکن عمل کنم.

آقای خاص تصریح کرد: اگر از من بپرسید که در صورت گلزنی منچستریونایتد مثل بچه‌ها دیوانه‌وار خوشحالی می‌کنی؟ باید بگویم خیر، فکر می‌کنم بتوانم در چنین شرایطی احساساتم را کنترل کنم. اگر هواداران کاری کنند که به مذاق من خوش نیاید، آیا واکنش منفی از خود نشان خواهم داد؟ خیر، فکر می‌کنم به قدری باتجربه باشم که بتوانم احساساتم را کنترل کنم و احترام زیادی برای آنها قائل هستم.

مورینیو در پایان خاطرنشان کرد: چیزی که اما هواداران منچستریونایتد در این لحظه از من انتظار دارند، مهم‌تر از هر چیزی است و آنها انتظار دارند که ما به مانند بازی با فنرباغچه بازی کنیم. من مقابل لیورپول هم قرار گرفتم. ما با هر تیمی که بازی کنیم، من به وظیفه‌ام عمل خواهم کرد.

منچستریونایتد در حال حاضر با دو امتیاز کمتر نسبت به چلسی رده پنجمی در رده هفتم جدول رده‌بندی لیگ برتر ایستاده است.

دسته‌بندی نشده

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *