شوهرم دست بزن دارد!

دیگر از زندگی با سعید خسته شده ام ،او مدام مرا تهدید می کند و بیشتر اوقات مرا کتک می زند نمی دانم با رفتارهای او چه کار کنم …

به گزارش سادس ، زن جوانی که برای طرح مشکل خود به مرکز مشاوره آرامش فرماندهی انتظامی استان آمده بود گفت: “۲۳ ساله هستم تا سوم راهنمایی بیشتر درس نخواندم بعد از آن به اصرار پدر و مادرم به کلاس خیاطی رفتم ، آنها اعتقاد داشتند که درس به درد تو نمی خورد .

هفت سال پیش در حالی که ۱۶ سال بیشتر نداشتم با میل و انتخاب خانواده ام ازدواج کردم . اما امروز دیگر نمی توانم این زندگی را ادامه بدهم شوهرم دست بزن دارد و دیگر طاقتم تمام شده دیگر از زندگی کردن با سعید خسته شده ام ، او مدام مرا تهدید می کند و بیشتر اوقات مرا کتک می زند .

بعضی مواقع در حضور جمع مرا تهدید کرده و مورد تمسخر،تحقیر و فحش و ناسزا قرا می دهد . حالا هم بدون اجازه او از منزل خارج شده و به اینجا آمده ام تا از شما کمک بگیرم .

در ادامه جلسات مشاوره بعد از فرستادن دعوتنامه و چندین تماس تلفنی سعید راضی شد تا در جلسه مشاوره حضور یابد از همسر مراجع دعوت گردید تا در مرکز مشاوره حاضر شود او گفت: ۳۰ساله هستم تا دوم دبیرستان بیشتر درس نخواندم ،شغلم رانندگی است و مشکلات مالی مرا عذاب می دهد . به دلیل مصرف مشروبات الکلی که قبلاً داشتم دچار معده درد شدید هستم .

او با بیان اینکه نمی خواهد هیچ وقت همسرش را کتک بزند اما وقتی عصبانی می شود کنترلش را از دست می دهد ، صحبت هایش را این گونه ادامه داد: زمانی که کودکی بیش نبودم . اغلب اوقات شاهد درگیری و زد و خورد بین پدر و مادر بودم .

او گفت: رابطه بین پدر و مادرم خیلی سرد بود . تا اینکه مادرم در یک سانحه تصادف از ناحیه نخاع آسیب دید و زمین گیر شد . بعد از این حادثه پدرم ازدواج مجدد کرد و من و مادرم را به حال خود رها کرد . بعد از این اتفاق زندگی ما کلاً عوض شد . او دیگر به ما اهمیتی نمی داد و نسبت به من بدرفتاری جسمی و عاطفی داشت .

پدرم زورگو و سخت گیر بود، به نیازهای من توجهی نمی کرد و از بسیاری امکانات محروم بودم ، بیشتر اوقاتم در خانه سپری می شد و شده بودم پای ثابت تلویزیون ؛ اکثر فیلم هایی که می دیدم هم فیلم های خشن و جنگی بودند کم کم از لحاظ درسی دچار افت شدید شدم و به زور توانستم تا مقطع دوم دبیرستان تحصیل کنم.

کودک آسیب دیده امروز، پدر خشن فردا است

کارشناس مرکز مشاروه آرامش فرماندهی انتظامی استان در این باره گفت: بسیاری از محققان و آسیب شناسان معتقدند افرادی که مورد ضرب و شتم قرار گرفته اند یا دیگران را مورد خشونت قرار می دهند اظهار می دارند که در کودکی مورد خشونت قرار داشتند .

وی افزود: بنابراین کودکی که مورد خشونت قرار گرفته یا شاهد خشونت والدینش بوده باشد ممکن است در آینده همسر آزار یاد کودک آزار گردد.

این کارشناس مشاوره اظهار داشت: با در نظر گرفتن این مسله حمایت از کودکانی که مورد آزار و اذیت واقع شده اند در واقع باعث می شود تا از خشونت های بعدی جلوگیری شود .

وی بیان داشت: به طوری کلی می توان نتیجه گرفت که خانواده سالم ،کانون متحد و متشکلی است که اگر از نقطه نظر روانشناختی ، تربیتی ، اخلاقی ، قتصادی و اجتماعی از توازن کاملی برخوردار باشد و حتی المقدور وسایل و امکانات تغذیه ، تربیت و آموزش برایش فراهم می تواند افرادی مفید و کارآمد به جامعه تحویل دهد . چنین خانواده ای بدون تردید مانع بروز امراض روانی ، انحراف و نابهنجاری اجتماعی می شود .

راهکارهای پیشگیری از خشونت خانگی

این کارشناس مشاوره گفت:از آنجایی که اکثر مشکلات زوجین مربوط به ارتباط آنها به صورت کلامی و غیر کلامی است ، از آموزش این مهارت ها آغاز کردیم و از این از زوج خواستیم زمانی که با هم مشکل پیدا می کنند وارد بحث شدید و تشنجات هیجانی نشوند و با آن به صورت ماهرانه برخورد کنند .

وی عنوان داشت: آموزش مهارت کنترل خشم از دیگر آموزشهایی بود که در جلسات مشاوره به این زوج جوان ارائه شد و از هریک از آنان خواسته شد که بجای ذره بین انداختن و تمرکز بر رفتارهای طرف مقابل بر اشتاهات خودشان متمرکز شوند و سعی در رفع آنها کنند .

دسته‌بندی نشده

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *