قطع یارانه‌ها ادامه دارد/ استعفای وزیر کشور صحت ندارد/ استیضاح حق مجلس است

به گزارش سادس:

قائم مقام وزیر کشور با بیان اینکه قطع یارانه‌ها براساس اصول و ضوابطی که برای نرم‌افزارهای مربوطه تعیین شده است انجام می‎شود، گفت: افرادی که نسبت به قطع یارانه خود اعتراض دارند می‎توانند به فرمانداری‌های محل سکونت خود مراجعه کنند.

به گزارش مشرق، محمد‌حسین مقیمی عصر امروز در جمع خبرنگاران اظهار داشت: برای انجام انتخابات شوراها و ریاست جمهوری مذاکرات لازم برای برگزاری آن به روش الکترونیکی انجام می‌شود.

قائم مقام وزیر کشور در پاسخ به سئوال خبرنگاران در زمینه تشکیل خانه احزاب در زنجان با بیان اینکه خانه احزاب تشکل صنفی بوده و در راستای پیشبرد اهداف احزاب شکل گرفته است، ابراز کرد: خانه احزاب در اکثر استانهای کشور راه‌اندازی شده و مدیریت آن توسط سه جناح انجام می‌شود و آمادگی لازم برای تشکیل آن در استان زنجان نیز وجود دارد.

وی با اشاره به اینکه ستاد اربعین به صورت دائمی در وزارت کشور تشکیل شده است، عنوان کرد: امسال نیز برنامه‎ریزی‌ها و پشتیبانی‌های لازم برای تامین امنیت، حمل و نقل و خدمات کنسولی بیش از ۲ میلیون نفر زائر عتبات عالیات در روز اربعین انجام شده ‌و هیچ مشکل امنیتی نیز در ایام محرم در داخل کشور به وجود نیامده است.

مقیمی با تاکید بر اینکه تامین امنیت زائران در داخل مرزهای کشور با ایران و در خارج از مرزها نیز عراق این وظیفه را بر عهده دارد، تصریح کرد: روابط کاری ایران با عراق سال گذشته در سطح مطلوبی ارزیابی می‌شود که امیدواریم امسال نیز روند همکاری خوب باشد.

وی با بیان اینکه قطع یارانه‌ها براساس اصول و ضوابطی که برای نرم‌افزارهای مربوطه تعیین شده است انجام می‎شود، یادآور شد: افرادی که نسبت به قطع یارانه خود اعتراض دارند می‎توانند به فرمانداری‌های محل سکونت خود مراجعه کرده و مشکل خود را برطرف کنند.

قائم مقام وزیر کشور با اشاره به اینکه یارانه مطبوعات قطع نشده بلکه دیر پرداخت می‌شود، افزود: امیدواریم این یارانه‌ها تا پایان سال به مطبوعات پرداخت شود.

وی به فعالیت ۲۵۰ حزب سیاسی و تشکل دارای مجوز در کشور اشاره کرد و یادآور شد: برخی از تشکلها و احزاب نیز بدون مجوز در حال فعالیت هستند.

مقیمی با تاکید بر اینکه دولت می‌تواند پشتیبانی‌های مادی و معنوی از احزاب داشته و زمینه فعالیت آنها را فراهم کند، گفت: در بخش ایجاد بستر مناسب برای فعالیت احزاب و تشکل‌ها دولت در چند سال اخیر موفق عمل کرده است.

احزاب از نظر تشکیلات و اعضا قوی نیستند

وی با بیان اینکه از نظر سابقه و افراد حزب قوی در کشور داریم ولی متاسفانه احزاب از نظر تشکیلات و اعضا قوی نیستند، خاطرنشان کرد: احزاب باید جدی‌تر وارد شده و فعالیت‌های خود را گسترش دهند.

قائم مقام وزیر کشور با اشاره به اینکه احزاب باید در چارچوب قانون حرکت کرده و درصورتی که فراتر از قانون پیش روند با مشکل مواجه می‌شوند، ابراز کرد: در صورتی که همه از قانون تبعیت کنیم هزینه حضور در حزب کاهش یافته و نیروهای حزب تقویت می‌شوند.

وی با تاکید بر اینکه استیضاح حق مجلس بوده و وزرا باید به گونه‎ای عمل کنند که مورد استیضاح قرار نگیرند، خاطرنشان کرد: رای آوردن و یا نیاوردن استیضاح به عملکرد وزرا بستگی دارد.

مقیمی با بیان اینکه مجلس فعلی با توجه به ترکیب موجود بیشتر دوست دارد به دولت کمک کند، بیان کرد: مجلس با توجه به شرایط فعلی کشور مشکلات دولت را درک می‌کند.

وی در پاسخ به سئوال خبرنگاران در زمینه استعفای وزیر کشور ابراز کرد: در حال حاضر برنامه‌ای برای این کار وجود ندارد چرا که عملکرد وزیر خوب ارزیابی شده و وزارت کشور وزارتخانه‌ای نیست که آمدن و رفتن به راحتی انجام شود.

دسته‌بندی نشده

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *