دشمن شناسی، دشمن ستیزی و التزام عملی به ولایت فقیه ؛ لازمه یک پلیس بصیر

فرمانده انتظامی استان با اشاره به بصیرت افزایی به عنوان راهکار مقابله با توطئه های مختلف دشمنان، دشمن شناسی ، دشمن ستیزی و التزام عملی به ولایت مطلقه فقیه را لازمه یک پلیس بصیر دانست.

به گزارش سادس  به نقل از پایگاه خبری پلیس، سردار “کیومرث عزیزی” در جلسه برنامه ریزی برگزاری دوره های بصیرت تمرکزی، مسئول سازی توام با بصیرت افزایی را از اهداف مهم ناجا در پرورش نیروهای کارآمد و متعهد در نیروی انتظامی برشمرد و بیان داشت: بصیرت به معنای شناخت و آگاهی کافی و کامل از شرایط موجود اجتماعی است که در آن زندگی می کنیم.

وی با اشاره به تهدیدات گسترده دشمن در جنگ نرم علیه نظام اسلامی افزود: بی تردید بالا بردن آگاهی و بصیرت دینی کارکنان در به سرانجام رساندن وظایف سازمانی محوله ؛ نقش موثر و مهمی در کاهش آسیب های اجتماعی و ترویج ارزش های اسلامی و معنوی در جامعه خواهد داشت که در بستر برنامه های آموزشی و فرهنگی مستمر، باید همواره از سوی مدیران و فرماندهان مورد توجه و واکاوی هدفمند قرار گرفته و نقاط ضعف و قوت کارکنان شناسایی و در راستای برطرف کردن نقاط ضعف و تقویت زمینه های مثبت اقدامات لازم صورت پذیرد.

قدرت پیش بینی و بینش کافی لازمه کارشناسان انتظامی است

فرمانده انتظامی استان مرکزی ادامه داد: کارشناسان انتظامی بایستی در حوزه مسائل اجتماعی قدرت و بینش کافی و لازم را داشته و از قدرت پیش بینی اجتماعی برخوردار باشند که این امر بی تردید تنها در سایه آموزش و روحیه بصیرت افزایی امکان پذیر خواهد بود.

سردار عزیزی اجرای فریضه امر به معروف و نهی از منکر را رمز پایداری و برپایی دستورات الهی و شور و نشاط جامعه اسلامی دانست و گفت: تقویت و اجرای فریضه امر به معروف و مبانی مذهبی و اعتقادی توسط پلیس از مهمترین مولفه های ارتقاء سلامت و امنیت اخلاقی و دینی است .

فرمانده انتظامی استان مرکزی خدمت رسانی شایسته به مردم را یکی از مهمترین وظایف نیروی انتظامی برشمرد و افزود: بصیرت،اخلاص و تعهد در اجرای هرچه بهتر قانون از مهمترین شاخصه های رفتاری کارکنان نیروی انتظامی است و بی تردید بصیر بودن پلیس می تواند در خدمت رسانی شایسته به مردم نقشی انکارناپذیر داشته باشد.

توانمندسازی و بصیرت افزایی کارکنان راهبرد اجرایی دوره های بصیرت در ناجاست

وی توانمند سازی و بصیرت افزایی کارکنان را راهبرد موثر برگزاری دوره های بصیرت تمرکزی دانست و اظهار داشت: خداوند متعال را شاکریم که همواره اهداف شوم دشمنان برای ناامن کردن کشور با رهبری داهیانه مقام معظم رهبری(مدظله العالی) ، درایت و فداکاری نیروهای مسلح و پشتیبانی و حمایت پایدار مردمی، عقیم مانده و شکست خورده است.

فرمانده انتظامی استان مرکزی با تاکید برنقش راهگشا و موثر بصیرت افزایی در راستای مبارزه با شبیخون فرهنگی استکبار جهانی یادآور شد: داشتن بصیرت و بینش دینی در انجام مسئولیت های نیروی انتظامی از ضرورت هایی است که همواره بازخوردی مثبت را در راستای تعالی کیفی ماموریت ها ، حرکت در مسیر ولایت و خدمت رسانی بهتر به شهروندان در ایجاد امنیت مطلوب به ارمغان خواهد آورد.

این مقام ارشد انتظامی استان مرکزی در پایان برخورداری از آگاهی، فهم ژرف و عمیق نسبت به امور، ذهن فعال و اندیشه گر، دشمن شناسی ، دشمن ستیزی، دارا بودن نگاهی جامع گرایانه، هوشمندی و روشن بینی نسبت به امور جامعه را از مصادیق یک پلیس بصیر معرفی کرد.

دسته‌بندی نشده

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *