۹۶گیت برای کنترل مدارک و خروج زائران از مرز، تعبیه شده است

فرمانده انتظامی استان با اشاره به اینکه ۹۶ گیت برای کنترل مدارک و خروج زائران از مرز، تعبیه شده است، گفت: در دهه اول محرم امسال در مقایسه با مدت مشابه سال قبل، میزان تردد زائران از مرز بین المللی مهران حدود ۲۶ درصد افزایش یافته است.

به گزارش سادس به نقل ازپایگاه خبری پلیس سردار “نورعلی یاری”،با بیان اینکه در دهه اول محرم سال جاری ۹۴ هزار و ۹۴۹ زائر از مرز مهران تردد داشته اند، گفت: این آمار در مدت مشابه سال قبل ۷۴ هزار و ۹۱۲ نفر بوده است.

وی با اعلام اینکه مجموعه انتظامی استان همپای دیگر نهادها و دستگاه های خدمتگزار، برای میزبانی از زائران عتبات عالیات آمادگی کامل دارد،اظهار داشت: نیروی انتظامی، امسال تمام امکانات و زمینه های خدمتگزاری را برای برگزاری هر چه باشکوه تر کنگره عظیم اربعین، فراهم ساخته است.

فرمانده انتظامی استان ایلام با بیان اینکه تعداد ۹۶ گیت برای کنترل مدارک و خروج زائران از مرز، تعبیه شده است ، گفت: این گیت ها به تناسب جمعیت، فعال می شوند.

وی با اشاره به اینکه در دهه اول محرم امسال از خروج تعدادی کسانی که فاقد گذرنامه، ویزا و مدارک معتبر برای عبور از مرز بوده اند، جلوگیری شد، بیان داشت: خروج زائران از مرز صرفاً با گذرنامه و ویزای معتبر صورت می گیرد و از خروج افراد فاقد مدارک و مستندات قانونی، قطعاً جلوگیری می شود.

سردار یاری افزود: افراد بایستی از به همراه داشتن گذرنامه و ویزای دیگران برای خروج از مرز جداً خودداری کنند چرا که صاحبان این مدارک باید شخصاً حضور داشته باشند و با مدارک و مستندات دیگران نمی توان از مرز خارج شد.

وی با اشاره به اینکه در صورت مشاهده گذرنامه و ویزای افراد غایب، اصل مدارک آنان ضبط و از خروج فرد یا افراد حامل این مدارک از مرز نیز جلوگیری می شود و متخلف یا متخلفان تحت پیگرد قانونی قرار خواهند گرفت، تصریح کرد: در پایانه مرزی مهران هیچ گونه اقدامی در خصوص صدور ویزا و گذرنامه صورت نمی گیرد و زائران بایستی از مبادی مربوطه و اعلام شده، گذرنامه و روادید معتبر خود را اخذ کنند و سپس روانه این مرز بین المللی شوند.

فرمانده انتظامی استان ایلام مرز بین المللی مهران را امن ترین و نزدیک ترین مرز زمینی کشور برای سفر به عتبات عالیات ارزیابی و تأکید کرد: خوشبختانه در چند سال اخیر اقدامات و خدمات مطلوبی در حوزه های زیرساختی این مرز به انجام رسیده است.#

دسته‌بندی نشده

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *