زائران شهر کریمه اهل بیت(ع) از نقص فنی خودرو نگران نباشند

رئیس پلیس امنیت عمومی استان گفت: چنانچه خودرویی در جاده های منتهی به شهر قم دچار نقص فنی شود به صورت رایگان خدماتی شامل امداد خودرو، واحداقامتی، پذیرایی و همچنین بسته های فرهنگی در اختیار زائران قرار خواهد گرفت.

به گزارش  سادس به نقل از پایگاه خبری پلیس، سرهنگ”جواد قنبری”در جلسه ای با مسئولان امداد خودرو استان ، با اشاره به اینکه شهر مقدس قم از جایگاه ویژه ای در ابعاد ملی و بین المللی برخوردار است، تاکید کرد: لازم است با اتخاذ تمهیدات مناسب زمینه خدمت رسانی بیشتر به زائران فراهم شود.

رئیس پلیس امنیت عمومی استان با بیان اینکه در سطح استان قم تعداد پنج شرکت امدادخودرو با بیش از ۱۰۰ عضو فعالیت دارند، بر ضرورت ساماندهی شرکت های امدادخودرو تاکید کرد.

وی افزود: در این رابطه هماهنگی های لازم با پلیس راه استان و همچنین اداره نظارت بر اماکن عمومی، اتحادیه، اتاق اصناف، شرکت های امدادخودرو و حمل و نقل و پایانه ها به عمل آمده و مطالعات اولیه پیرامون چگونگی اجرای این طرح صورت گرفته شده است.

سرهنگ قنبری اظهار داشت: همچنین به منظور نظارت مستمر و لحظه ای فعالیت گروه های امدادخودرو، پیشنهاد طراحی سامانه ای تحت عنوان امدادیار ارائه شده که در دست بررسی است و به محض تصویب در استان قم اجرایی خواهد شد.

وی ادامه داد: همچنین پیشنهادی به ستاد تسهیلات زائران استان قم ارائه شده است تا به نحوی برنامه ریزی شود که چنانچه خودروی زائران در جاده های منتهی به شهر قم دچار نقص فنی شد و سرنشینان نیاز به محل اقامت داشتند، به صورت رایگان واحد اقامتی و وسایل پذیرایی به همراه بسته های فرهنگی در اختیارشان قرار گیرد و البته این اقدام در ایام تعطیلات نوروزی صورت گرفته است و چنانچه مورد تایید مسئولان استان قرار گیرد، در طول سال این خدمات ارائه خواهد شد.

سرهنگ قنبری عنوان کرد: این طرح علاوه بر ابعاد خدماتی، در حوزه های امنیتی نیز بسیار تاثیرگذار خواهد بود و راه هر گونه اعمال خلاف قانون را بر افراد سودجو خواهد بست، چراکه در این طرح قرار است کلیه افراد شاغل در شرکت های امدادخودرو ضمن استعلام سوابق و بررسی صلاحیت، شناسنامه دار شوند و به هیچ فردی خارج از چارچوب تعیین شده، اجازه فعالیت داده نخواهد شد.

وی گفت: همچنین قرار است کلیه خودروهای امدادی مجهز به سیستم GPS و هم چنین سنسورهای حمل خودرو شوند تا دقیقا مشخص گردد در هر لحظه در چه مسیر و در حال انجام چه اقداماتی هستند و با هماهنگی پلیس راه نیز خودروهای فاقد مجوز توقیف خواهند شد.

رئیس پلیس امنیت عمومی استان قم خاطر نشان کرد: این اقدام برای اولین بار در سطح کشور و به منظور افزایش میزان تسهیلات برای زائران و جلوگیری از بروز هر گونه تبعات انتظامی و امنیتی صورت می گیرد. #

دسته‌بندی نشده

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *