ارتقاء آموزش در نیروی انتظامی باید به یک گفتمان روزانه تبدیل شود/ آموزش رکن اصلی ماموریت‌های ناجا

رئیس مرکز عملیات بازرسی کل ناجا در جلسه هماهنگی نظارت و ارزیابی قرارگاه جهادی تربیت و آموزش، آموزش را رکن اصلی ماموریت‌های ناجا دانست و گفت: ارتقاء آموزش در نیروی انتظامی باید به یک گفتمان روزانه تبدیل شود.

به گزارش  سادس به نقل ازپایگاه خبری پلیس،‌ سردار”فرامرز اخلاقی” در جلسه هماهنگی نظارت و ارزیابی قرارگاه جهادی تربیت و آموزش استان گلستان اظهار داشت: در قرارگاه جهادی به دنبال استانداردسازی فضا‌ها و اماکن آموزشی، تعالی رفتار پرسنل برای تعامل و ارتباط سازنده با مردم و کاهش خسارات نیروی انسانی و ادوات هستیم.

وی بر ضرورت آمادگی کامل کارکنان انتظامی در اجرای وظایف و مأموریت‌های محوله تأکید کرد و گفت: فرماندهان و کارکنان باید به این امـر مهم که بدون آموزش هیچ توفیق و پیشرفتی حاصل نخواهد شد، واقف بوده و برنامه های آموزشی را با نوعی حرکت جهادی پیگیری کنند.

سردار اخلاقی ضعف در آموزش فردی و جمعی را واقعیتی انکارناپذیر دانست و گفت: اقدام عملی و اراده جمعی در بحث ارتقاء آموزش الزامی و ضروری است.

این مقام ارشد انتظامی با بیان اینکه دستورالعمل‌های صادره بایستی نصب‌العین ماموریت‌های ناجا قرار گیرد، گفت: باید با همکاری یکدیگر نسبت به ارتقاء آموزش در ناجا تلاش کنیم.

وی افزود: در همین راستا با تاکیدات فرمانده ناجا ، قرارگاه جهادی آموزش تشکیل و خوشبختانه توفیقات بسیار خوبی در زمینه رفع نواقص و ارتقاء آموزش کارکنان حاصل شده است.

آموزش رکن اصلی ماموریت‌های ناجا

سردار اخلاقی هدف از تشکیل قرارگاه جهادی تربیت و آموزش را افزایش و ارتقاء دانش و مهارت فردی و جمعی کارکنان برای اجرای ماموریت‌ها و وظایف سازمانی دانست و گفت:‌ این قرارگاه تا زمان به انجام رساندن کلیه اهداف از پیش تعیین شده برای سازمان پابرجا خواهد بود.

رئیس مرکز عملیات بازرسی ناجا تشکیل قرارگاه جهادی تربیت و آموزش را اقدامی ارزشمند و مهم دانست و گفت: تمامی کارکنان باید در حوزه های تیراندازی، آمادگی جسمانی، دفاع شخصی و دانستنی های انتظامی که در قرارگاه جهادی تربیت و آموزش به عنوان اصل و زیرساخت مطرح است به وضعیت مطلوب برسند، که در این میان پیشگیری از اتلاف منابع و تعامل سازنده با مراکز آموزشی اهمیت ویژه‌ای دارد.

وی با بیان اینکه آموزش، رکن اصلی ماموریت‌های ناجا است، ادامه داد: استفاده از مربیان آموزشی کارآمد در ارائه آموزش‌ها به کارکنان بسیار مهم است و در این رابطه باید سعی شود از هرگونه اتلاف منابع پیشگیری شود.

این مقام ارشد انتظامی، دستورالعمل‌های آموزشی از جمله دستورالعمل قرارگاه جهادی تربیت و آموزش ناجا و تاثیر آن در بهینه سازی تعالی رفتار کارکنان در ابعاد روانی- شخصیتی و سطح آموزش ماموریتی را حائز اهمیت دانست و خاطرنشان کرد: کلیه آموزش‌ها و برنامه های آموزشی بایستی به‌صورت مستمر توسط مسئولان و کارکنان مد نظر قرار گیرد.

سردار اخلاقی در پایان به تهیه کتب آموزشی برای کلیه پرسنل اشاره کرد و ابراز داشت: آموزش صحیح کارکنان ضمن ایجاد ثبات یک مجموعه، موجب فراهم شدن زمینه‌های رشد و موفقیت کارکنان خواهد شد.

اهمیت آموزش و نظارت در تحقق اصل پیشگیری

در ادامه این جلسه سردار”علی‌اکبر جاویدان” فرمانده انتظامی استان ضمن بیان گزارشی از اقدامات و فعالیت‌های انتظامی گلستان در راستای قرارگاه جهادی تربیت و آموزش، توجه به اصل پیشگیری از جرایم در بین کارکنان را به عنوان یک اصل مهم دانست و گفت: آموزش و نظارت بعد از اعتماد به نفس و اعتقادات فردی می‌تواند در تحقق اصل پیشگیری بسیار مهم و کارساز باشد.

وی افزود: با توجه به ماموریت‌های سخت که توسط کارکنان انتظامی انجام می‌گیرد، آموزش دائمی و مستمر و علمی،‌ نیاز کارکنان ناجا است.

فرمانده انتظامی گلستان اجرایی شدن قرارگاه جهادی تربیت و آموزش را یک گام بزرگ آموزشی در سطح ناجا دانست و خاطرنشان کرد: توجه به آموزش کارکنان، لازمه پیشبرد اهداف سازمانی در ناجا است.#

دسته‌بندی نشده

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *