تدابیر هوشمندانه رهبری، پشتوانه مردمی و ترویج قانونمداری ، مهم ترین مولفه های امنیت پایدار در کشور

فرمانده انتظامی استان تدابیر هوشمندانه رهبری ، پشتوانه مردمی و ترویج قانونمداری را از مهم ترین مولفه های ثبات و ارتقاء امنیت اجتماعی در ایران دانست.

به گزارش  سادس به نقل از پایگاه خبری پلیس ، سردار “کیومرث عزیزی ” در جلسه تخصصی چالش ها و آسیب های پیش روی زنان که به میزبانی فرماندهی انتظامی استان برگزار شد، با تبیین مسئولیت قانونی نیروی انتظامی در حفظ امنیت اجتماعی به نقش شهروندان و دیگر دستگاه ها در این حوزه اشاره و بیان داشت: امنیت تولیدی جمعی و تاثیرپذیر از کارکرد همه دستگاه‌ها و نهادهاست و به هر میزان که نسبت این مشارکت اجتماعی در جامعه بالاتر و پایدارتر باشد تلاش مستقیمی بر رشد و شکوفایی شهروندان در حوزه های مختلف داشته و بی تردید آسایش و آرامش عموم آنان را به دنبال خواهد داشت.

این مقام ارشد انتظامی استان با اشاره به رویکرد ناجا در تقویت بعد اجتماعی پلیس در همکاری با سازمان های دولتی و نهادهای مردمی بیان داشت: تقویت ارزش های دینی ، باورهای اعتقادی ، ولایت پذیری ، اخلاق مداری و ایجاد فضای معنوی در محیط خانواده نیز از مهمترین راهکارهای رفع برخی چالش های پیش روی جامعه می باشد که زنان و جوانان به عنوان اقشار آسیب پذیر جامعه نیازمند آن هستند.

سردار عزیزی تدابیر هوشمندانه رهبری، حمایت مردمی و ترویج قانونمداری را از مهم ترین مولفه های ثبات و ارتقاء امنیت اجتماعی در ایران دانست و با اشاره به جایگاه والای بانوان در حوزه امنیت اجتماعی بیان داشت: بدون شک جامعه‌ای از امنیت کامل برخوردار است که خانواده به عنوان جزء کوچک آن جامعه از سلامت و استحکام کامل و کافی برخوردار باشد.

آموزش مهارت های زندگی در کاهش آسیب های اجتماعی جدی گرفته شود

وی نقش آموزش مهارت های زندگی را در کاهش آسیب های اجتماعی مهم خواند و اضافه کرد: رفع چالش ها و آسیب های اجتماعی در سایه هم افزایی جمعی تحقق می یابد و در این حوزه با توجه به آسیب پذیری بانوان و جوانان باید با اهتمام و احساس مسئولیت بیشتری برنامه ریزی داشت.

فرمانده انتظامی استان مرکزی بر اهتمام پلیس در برخورد با ناهنجاری ها تاکید کرد و گفت: کاهش ۵ درصدی جرایم در نیمه نخست امسال بیانگر این تلاش است که با مشارکت کلیه اقشار جامعه به دست آمد.

این مقام انتظامی به کشف چهار تن و ۳۰۰ کیلو گرم مواد مخدر در استان اشاره و اظهار داشت: افزایش ۴۳ درصدی مواد افیونی نشان از اقدامات گسترده پلیس در حوزه مبارزه با مواد افیونی دارد که به عنوان مهمترین عامل فروپاشی ارکان خانه و خانواده می باشد.

عزیزی از دستگیری هشت هزار و ۵۰۰ معتاد و خرده فروش مواد مخدر در ۶ ماهه نخست امسال در استان مرکزی خبر داد و خاطر نشان کرد: معتادان در بدو دستگیری مورد آزمایشات و غربالگری قرار گرفته و با شناسایی مشکلات و بیماری های آنان به مراکز درمانی و کمپ های ترک اعتیاد و یا بنا بر جرمشان روانه زندان می شوند که این اقدام کافی نمی باشد.

فرمانده انتظامی استان مرکزی بر حمایت از معتادان پس از ترک و آزادی تاکید و عزم جمعی کلیه دستگاه ها، مردم و به ویژه خانواده ها در این حوزه را بسیار مهم و ضروری بر شمرد.

وی گرایش زنان به اعتیاد را به عنوان یکی از آسیب های سال های اخیر در جامعه خواند و گفت: بانوان مسئول در سازمان های دولتی لازم است که در کنار پلیس با اقدامات آموزشی و ارتقاء فرهنگ سلامت در راستای کاهش و رفع این معضل خانمانسوز تلاش کنند.

مخاطرات و تهدیدات فضای مجازی جبران ناپذیر است

سردار عزیزی به افزایش جرایم فضای سایبری در کشور نیز اشاره کرد و بیان داشت: افزایش استفاده از فضای سایبری و شبکه های اجتماعی بدون آگاهی از معضلات آن و عدم آموزش های کافی در این زمینه مشکلاتی را فراروی جامعه و کاربران قرار می دهد که برخی از آنان جبران ناپذیر است.

فرمانده انتظامی استان با بیان اینکه به طور متوسط روزانه ۱۲۵ میلیون ساعت کاربران فضای مجازی در کشور در این فضا حضور دارند، افزود: لازم است که دستگاه های فرهنگی با تولید محتوای سالم و مفید و بسط و تولید مطالب علمی اقدامات لازم را در راستای سالم سازی این شبکه ها انجام دهند.

وی همچنین به کشف ۱۹ میلیارد تومان کالای قاچاق در سال جاری در استان اشاره و خاطر نشان کرد: همه مسئولان موظف به فرهنگ سازی در راستای ترویج استفاده از کالای داخلی می باشند .

فرهنگ سازی لازمه مواجهه اثربخش در برخورد با بدحجابی

وی با بیان اینکه برای اصلاح بدحجابی،‌ همکاری همه مردم، دستگاه‌ها، ادارات و نهادها مورد نیاز است، خاطرنشان کرد: برای کاهش بدحجابی، فرهنگ‌سازی مناسب لازم و ضروری است؛ چراکه امنیت و آرامش در سایه رعایت عفاف و حجاب بهتر به وجود می‌آید.

این مقام انتظامی استان اجرای فریضه امر به معروف و نهی از منکر را رمز پایداری و برپایی دستورات الهی و شور و نشاط جامعه اسلامی دانست و گفت: تقویت و اجرای فریضه امر به معروف و نیز مبانی مذهبی و اعتقادی توسط دستگاه هایی که وظیفه دارند و خود مردم، از مهمترین مولفه های ارتقاء سلامت و امنیت اخلاقی و دینی در جامعه است .

فرمانده انتظامی مرکزی در پایان اتحاد، همدلی، مشارکت و انسجام را در دستیابی به پیشرفت و تعالی جامعه مهم ارزیابی کرده وافزود: پلیس همواره باید با درک و فهم عمیق و هدفمند از ماموریت ها در بستر حفظ حقوق شهروندی، خدمتگزار شایسته ای برای شهروندان باشد و در این مسیر از همه سازمان های دواتی در خواست دارد تا با ارتقاء سطح تعاملات در رفع معضلات جامعه تلاش کند.#

دسته‌بندی نشده

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *