امروز سیستان و بلوچستان در بهترین وضعیت امنیتی قرار دارد

فرمانده نیروی انتظامی با اشاره به امنیت استان سیستان و بلوچستان در سال های گذشته و پس از پیروزی انقلاب اسلامی اظهار داشت: امروز این استان در بهترین وضعیت امنیتی قرار دارد.

به گزارش سادس به نقل از پایگاه خبری پلیس،سردار حسین اشتری در کمیسیون ویژه عملیات شرق کشور ضمن تسلیت ایام شهادت حضرت فاطمه زهرا(س) از تلاش های مجموعه فرماندهی انتظامی استان و مرزبانی در طول سال ۹۴ و موفقیت های به دست آمده تقدیر کرد و اظهار داشت:همه همکاران،مدیران و فرماندهان این دو مجموعه اقدامات مؤثری را در ایجاد امنیت استان داشته اند.

وی در ادامه اظهار داشت:مقام معظم رهبری در تدابیر و فرمایشات خود توصیه هایی را برای امنیت کل کشور و همه نیروهای مسلح و توصیه هایی را نیز برای امنیت شرق کشور داشتند که در هردو شکل فرمایشات ایشان مبنای کار ماست.

سردار اشتری به تأکیدات مقام معظم رهبری مبنی بر تقویت بنیه دفاعی و آمادگی رزمی کارکنان پلیس اشاره کرد و گفت:طبق فرمایش ایشان از نظر آمادگی دفاعی و رزمی باید به صد در صد برسیم تا بتوانیم به سمتی پیش برویم که با استفاده از امکانات موجود چه از نظر نیروی انسانی و تجهیزات، پاسخگوی امنیت و آرامش در این استان باشیم.

فرمانده نیروی انتظامی در ادامه امنیت استان سیستان و بلوچستان در سال های گذشته و پس از پیروزی انقلاب اسلامی را یادآور شد و اظهار داشت: امروز این استان در بهترین وضعیت امنیتی قرار دارد چه در نقطه صفر مرزی چه در شهرها و اقصی نقاط استان.

وی امنیت موجود در استان سیستان و بلوچستان را نتیجه تلاش ها و زحمات همه فرماندهان و رزمندگان در این استان دانست و گفت:باید قدر امنیت حاکم بر کشور را بدانیم و در مسیر حفظ آن تلاش کنیم.

سردار اشتری در ادامه بر ارتقای تلاش ها و زحمات ماموران انتظامی استان در راستای حفظ امینت پایدار در سیستان و بلوچستان تأکید و گفت:با توجه به تأکیدات مقام معظم رهبری،یکی از موضوعاتی که باید در اولویت اقدامات پلیس قرار گیرد مبارزه و برخورد با باندها و شبکه های قاچاق کالا،ارز،سوخت،انسان و مواد مخدر می باشد.

فرمانده ناجا آموزش و ارتقای توانمندی ماموران انتظامی استان سیستان و بلوچستان را مورد تأکید قرار داد و گفت:آموزش ها باید متناسب با مأموریت،نوع جرائم و به روز باشد و این یکی از ضروریاتی است که باید مدنظر قرار گیرد.

وی در ادامه سخنان خود بر استفاده از ظرفیت تمام سازمان ها،نهادها و قبایل برای ایجاد امنیت پایدار در سیستان و بلوچستان تأکید کرد و اظهار داشت: جلب مشارکت مردم و دیگر نهادها در تأمین امنیت باید سرلوحه اقدامات پلیس باشد.

سردار اشتری یکی از ضروریت های کار پلیس در این استان را اشراف اطلاعاتی دانست و تصریح کرد:اشراف اطلاعاتی نسبت به گروه های معاند،ضد انقلاب و اشرار را باید افزایش دهیم که این نیازمند افزایش یک سری امکانات فنی است که باید تقویت شود تا از این طریق بتوانیم تاکتیک دشمن را شناسایی و نسبت به خنثی سازی آنها اقدام کنیم.

وجود گروه های سلفی و تکفیری موضوعی دیگری بود که سردار اشتری به آن اشاره کرد و ادامه داد:آمادگی سپاه و نیروی انتظامی در مرزها به گونه ای است که اجازه هیچ گونه تحرکی را به این گروه ها نخواهیم داد.

سردار اشتری ضمن ابراز خوشحالی از همکاری و همدلی خوب فرماندهی انتظامی –مرزبانی و قرارگاه قدس سپاه در این استان خاطر نشان کرد:همه ما زیر نظر یک فرمانده هستیم و ایشان از ما همکاری و همدلی می خواهند پس ما باید ضمن استقلال در حیطه کار و وظایف خود، صد درصد با هم همکاری داشته باشیم.

فرمانده نیروی انتظامی در ادامه اظهار داشت: در هر استان باید متناسب با ساختار آن استان از نظر جغرافیا،جمعیت،جرم و تهدید مأموریت های خود را سازماندهی و برنامه ریزی کنیم که در این استان و شرق کشور برخورد با اشرار ،مبارزه با مواد مخدر و قاچاق انسان از اولویت ها می باشد که باید روی آن کار شود.

سردار اشتری خاطر نشان کرد:در نیروی انتظامی سه محور و نگاه دنبال می شود که مورد تأکید مقام معظم رهبری نیز می باشد،یکی نگاه به داخل و معیشت و صیانت از کارکنان می باشد،دیگری نگاه به مأموریت و سومی نگاه به مطالبه از مسئولان است.

وی از کاهش ۲۰ درصدی جرائم و تخلفات کارکنان نیروی انتظامی خبر داد و گفت: این ناشی از آموزش ها و نظارت های تأثیر گذار بوده و همواره تأکید بر این بوده که هر فرمانده مسئول آموزش و سرکشی از زیر مجموعه خود است.

سردار اشتری گفت:ما مصمم هستیم که مشکلات معیشتی کارکنان نیروی انتظامی را حل کنیم و روحیه کارکان و انگیزه آنان را افزایش دهیم مخصوصا در این استان که استان عملیاتی و صعب المعیشه است.

وی در ادامه سخنان خود اقتدار توأم با رأفت و رحمت و مهربانی پلیس را مورد تأکید قرار داد گفت:آنجا که بحث درگیری با دشمن است به او امان ندهیم و با کسانی که موجب سلب آسایش مردم هستند به شدت برخورد کنیم و با آن که به ما پناه می آورد با روی گشاده و مهربانی و عدالت برخورد کنیم.

فرمانده نیروی انتظامی توجه به موضوعات عقیدتی را جدی دانست و عنوان داشت: ما معتقدیم که سربازان ولایت و امام زمان هستیم، پس باید از نظر اعتقادی محکم بوده و فضای دینی را تقویت کنیم و با روحیه جهادی و توکل و توسل به خدا مأموریت خود را به بهترین نحو انجام دهیم و روز به روز این روحیه را ارتقاء دهیم.

سردار اشتری ضمن ابراز رضایت از هماهنگی و همکاری فرماندهان، رؤسای عقیدتی و حفاظت اطلاعات اظهار امیدواری کرد،با همکاری و همدلی این موفقیت ها افزایش یابد.

فرمانده ناجا در پایان با اشاره به ایام پیش رو ،چهارشنبه آخر سال و تعطیلات نوروز خاطر نشان کرد:فرماندهان،مسئولان و مدیران باید در تعطیلات و پس از ساعات اداری بیشتر فعال باشند و در راه وظایف خود حرکت کنند و خداوند پاداش این جانفشانی ها را خواهد داد.

دسته‌بندی نشده

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *