برخورد قاطعانه با تخلفات حادثه ساز ؛ مهمترین اولویت پلیس راه و راهور مرکزی

فرمانده انتظامی استان در کمیسیون تحول راه و راهور از کاهش ۱۶ درصدی تلفات ناشی از حوادث رانندگی درون شهری خبر داد و گفت: مهمترین اولویت پلیس راه و راهور استان در سال جاری برخورد قاطعانه با تخلفات حادثه ساز است.

به گزارش سادس به نقل ازپایگاه خبری پلیس ، سردار “کیومرث عزیزی “در این کمیسیون ارتقاء‌ انضباط ترافیکی در استان را در راستای تعاملات هدفمند با سازمان های دخیل در این موضوع خواند و ادامه داد :با تلاش های صورت گرفته در استان ارتقاء‌ انضباط ترافیکی و کاهش سوانح رانندگی به نحو چشمگیری سیر نزولی دارد که پلیس استان بر آن است با عزم جمعی این روند همچنان در استان تداوم یابد.

وی بر کاربردی کردن راهکارهای جدید و متناسب با موقعیت جغرافیایی استان تاکید کرد و ادامه داد:‌ در ایجاد امنیت مطلوب در تمامی عرصه ها لازم است کارشناسان پلیس و برنامه ریزان، استفاده از نقطه نظرات و دیدگاه های نخبگان و سرمایه های اجتماعی در استان را به صورت کاربردی مورد توجه قرار دهند.

این مقام ارشد انتظامی استان مرکزی بر ارتقاء فرهنگ ترافیک با افزایش اقدامات آموزشی موثر تاکید کرد و بیان داشت: توجه به عوامل اصلی ایجاد کننده تصادفات برون و درون شهری و رسیدن به راه حلی مناسب نیاز به همفکری و همکاری سایر سازمان ها و نهادهای دولتی و غیر دولتی دارد.

سردار عزیزی صداقت و سلامت کار ، اکرام ارباب رجوع و صیانت از ارزش های والای اسلامی و سازمانی را از شاخصه های مهم رفتاری کارکنان پلیس راه و راهور دانست و اضافه کرد : با توجه به حجم ماموریت های پلیس راه و راهور و نوع تعاملات با شهروندان، عملکرد صادقانه و مودبانه آنان بیانگر تحقق مولفه اجتماع محوری پلیس است که بازخورد رضایتمندی حداکثری شهروندان را به دنبال دارد.

کاهش ۱۶ درصدی تلفات ناشی از حوادث رانندگی

سردار عزیزی در ادامه با بیان اینکه بیشترین علل تصادفات در استان عدم توجه به جلو، عدم رعایت حق تقدم ، سرعت غیرمجاز و انحراف به چپ می باشد خاطر نشان کرد: برنامه ریزی های کارشناسانه و اصلاح زیر ساخت های عمرانی در معابر شهری و برون شهری، نیز یکی از اقدامات موثری است که می تواند از بسیاری از حوادث رانندگی جلوگیری و یا از شدت آن بکاهد.

وی از کاهش ۱۶ درصدی تلفات ناشی از حوادث رانندگی در حوزه درون شهری در این استان خبر داد و تصریح کرد:۲۸۲ نفر در نیم سال نخست سال جاری در استان مرکزی بر اثر حوادث رانندگی جان خود را از دست داده اند که لازم است که با برنامه ریزی های صحیح مسئولان شاهد کاهش روز افزون این حوادث در سطح استان باشیم.

فرمانده انتظامی استان مرکزی با اشاره به افزایش چهار درصدی تلفات رانندگی برون شهری در نیمه نخست سال جاری در سطح استان اظهار داشت: مهمترین اولویت پلیس راه و راهور استان برخورد قاطعانه با تخلفات حادثه ساز است که لازم است در این زمینه اقدامات جدی تری صورت پذیرد.#

دسته‌بندی نشده

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *