جنگ روانی “بی بی سی فارسی” علیه “انصار الله

اخیرا اظهاراتی در شبکه سلطنتی انگلیس ضد “انصار الله” مطرح شد.

به گزارش سادس به نقل از خبرگزاری تسنیم شبکه سلطنتی “بی بی سی فارسی” متعلق به حاکمیت انگلیس در چند سال اخیر جنگ روانی گسترده ای را علیه جمهوری اسلامی ایران و مقاومت اسلامی در منطقه به راه انداخته است.

در این مسیر، ادعاهایی اعم از اختلاف بین “دولت و سپاه پاسداران” ، دخالت جمهوری اسلامی ایران در منطقه “غرب آسیا”، ادعای حضور نظامی ایران در سوریه (در حالی که مقامات کشورمان همواره تاکید داشتند نقش ایران در سوریه مستشاری است) و … از سوی شبکه سلطنتی “بی بی سی فارسی” مطرح گردیده است.

اما اخیرا روند صلح در یمن وارد مرحله جدیدی شده و “انصارالله” و رژیم سعودی سخنانی را برای مذاکرات صلح در یمن مطرح کرده اند که خروجی آن منتج به یک آتش بس شکننده شده که طرف سعودی بارها آن را نقض کرده است.**

ادعای “بی بی سی فارسی” ضد “انصار الله”

اما اخیرا شبکه سلطنتی “بی بی سی فارسی” گزارشی را درباره صلح در یمن پخش کرده و عنوان داشته که می توان روند صلح در این کشور را تسریع بخشید به شرطی که “انصار الله” آتش بس را نقض نکند.

در گزارش “بی بی سی فارسی” آمده است که “انصار الله” پس از آتش بس، یک شلیک موشک به سمت “مارب” شلیک کرده و نظامیان رژیم سعودی را هدف قرار داده که البته صحت این موضوع جای سوال جدی دارد. البته شبکه سلطنتی انگلیس گفته که شاید تجزیه یمن راه حلی برای ثبات در این کشور باشد و ضمنا این شبکه از شیوه اداره مناطق تحت کنترل القاعده تمجید کرده است.

سوالی که مطرح می شود این است که آیا “انصارالله” روند ثبات در یمن را هدف قرار داده یا عربستان که پس از آتش بس هم بارها مناطقی را در استان های مختلف یمن بمباران کرده است و این موضوع جای بررسی بیشتر دارد.

جنبش مردمی انصارالله یمن درباره ادامه نقض آتش بس و پیامدهای آن هشدار داده است. “محمدالبخیتی” عضو شورای سیاسی جنبش “انصارالله” یادآور شده که ما بر ضرورت توقف جنگ تاکید کردیم.

برای مثال اخیرا جنگنده های ارتش سعودی با حمله به منطقه “صاله” در استان “تعز”، آتش بس را نقض کردند. جنبش انصار الله و کنگره کل خلق یمن همواره بر پایبندی به آتش بس تاکید و از همه طرف ها خواستند تا به آن احترام بگذارند.”

شرف غالب لقمان،” سخنگوی نیروهای مسلح یمن، بر پایبندی ارتش و کمیته های مردمی به آتش بس تاکید کرد، اما در عین حال گفت که این نیروها حق خود را برای پاسخ به هرگونه نقض آتش بس محفوظ می دانند. منابع یمنی گفتند شبه‌نظامیان مزدور ائتلاف سعودی آتش بس را در چند استان بویژه “تعز” و “مارب” نقض کرده اند.”

صادق‌الشرفی” مسئول کمیته‌های مردمی مبارزه با تجاوز نظامی عربستان و عضو جنبش “انصارالله” در گفت‌وگو با خبرنگار دفاعی امنیتی گروه سیاسی باشگاه خبرنگاران جوان؛ در این زمینه اظهار داشت: در روی زمین و عرصه‌های میدانی هیچ بشارت و نویدی از اتمام به نتیجه رسیدن مذاکرات از طرف مقابل یافت نشد و دشمن سعودی درصدد نقض آتش بس گام برداشت.

عضو جنبش انصار الله ادامه داد : آنچه که براین اساس از نتیجه مذاکرات صلح یافت می‌شود این است که در مرحله اول درسایه مذاکرات مذکور اقدامات تدریجی در طول زمان اتفاق می‌افتد.

پشتیبانی شبکه سلطنتی انگلیس از رژیم سعودی و ادعای عجیب این شبکه درباره القاعده

به عبارت بهتر “بی بی سی فارسی” به دنبال آن است تا با پشتیبانی از رژیم سعودی ، مقصر نقض آتش بس را “انصار الله ” معرفی کند و این در حالی است که جنگنده های ائتلاف پادشاهی عربستان بارها آتش بس را در “تعز” و “مارب” نقض کردند.

در حقیقت پشتیبانی “بی بی سی فارسی” از رژیم سعودی در حقیقت امتداد سیاست های دوستانه “لندن-ریاض” را دنبال می کند؛ ضمن آنکه باز هم بی طرفی مورد ادعای این شبکه سلطنتی بریتانیا را زیر سوال می برد؟

اما نکته تامل برانگیز دیگری که در گزارش اخیر “بی بی سی فارسی” دیده شد، حمایت و ادعای عجیب شبکه سلطنتی انگلیس از القاعده بود ؛ در حالی که شواهد بسیاری بر جنایت همپیمانان تروریست های القاعده در سوریه وجود دارد ، “بی بی سی فارسی ” سعی می کند که این گروه تروریستی را در یمن منجی مردم این کشور نشان دهد و این موضوع تائیدی است بر حمایت انگلیس و رسانه های این کشور از تروریست های تکفیری (“بی بی سی فارسی” در گزارش اخیر مدعی شده القاعده در مناطق تحت کنترل خود در یمن برای مردم خانه و بیمارستان می سازد

!!!!!!).

در مجموع باید گفت مذاکرات یمن کلیدی است در آتش بس آتی در این کشور که البته پایبندی طرفین (ائتلاف پادشاهی عربستان و طرف های یمنی) و به خصوص “رژیم سعودی” به ادامه روند صلح در یمن ضروری است”

بی بی سی فارسی” با اتهام زنی به “انصار الله” و پشتیبانی از تروریست های تکفیری القاعده نشان داد که هر زمان فرصتی پیدا کند، از جریان سازی رسانه ای علیه مقاومت اسلامی در منطقه استفاده خواهد کرد.

 

دسته‌بندی نشده

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *