پلیس با رویکرد جامعه محوری ، نگاه ویژه‌ای به پیشگیری اجتماعی دارد

فرمانده انتظامی استان با بیان اینکه هرچه مردم در امر امنیت بیشتر مشارکت کنند ، امنیت به وجود آمده پایدارتر خواهد بود، گفت : پلیس با رویکرد جامعه محوری خود نگاه ویژه‌ای به مسئله پیشگیری از آسیب های اجتماعی دارد.

به گزارش سادس به نقل ازپایگاه خبری پلیس ، سردار “کامرانی صالح” با اشاره به نقش و اهمیت امنیت در توسعه و پیشرفت اجتماعی گفت: ثبات امنیت اجتماعی یک ضرورت و حفظ و گسترش آن پیش نیاز توسعه پایدار و از مهم ترین اهداف و ارزش های بنیادین در نیروی انتظامی است.

وی افزود: همکاری و همراهی مردم با نیروی انتظامی برحفظ نظم و امنیت پایدار تأثیر گذار است و اگر مردم به خادمان خود در این نیرو اعتماد داشته باشند کار پلیس برای مقابله با جرایم آسان‌تر می شود.

سردار کامرانی صالح ادامه داد : پلیس با رویکرد جامعه محوری و پیشگیرانه خود نگاه ویژه‌ای به مسئله پیشگیری از آسیب ها و ناهنجاری های اجتماعی دارد .

فرمانده انتظامی استان البرز افزود : نیروهای پلیس به تنهایی نمی توانند روند جرم و بی نظمی را مهار کرده و کنترل اجتماعی را اعمال کنند ، بلکه برای پیشگیری از جرم و حل مشکلات اجتماعی نیاز به مشارکت مردم دارند .

سردار کامرانی صالح در پایان اظهار داشت : در پیشگیری از جرم ، رابطه میان پلیس و مشارکت مردم یک رابطه مستحکم و جدا نشدنی است ، یعنی این دو بدون دیگری یک کل ناقص را تشکیل می دهند که اجرای آن می تواند جامعه را با مشکلات بیشتری همراه سازد .#

دسته‌بندی نشده

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *