حفظ و صیانت از مناسبات و شئونات مذهبی در اولویت ما است

وزیر کشور با اشاره به همزمانی بازی فوتبال ایران و کره جنوبی با روز تاسوعای حسینی گفت: برای ما حفظ شئونات مذهبی یک اصل مهم است و با رعایت ملاحظاتی باید جنبه های هیجانی فوتبال با جنبه های احساسی این ایام منطبق باشد.

 به گزارش  سادس به نقل از پایگاه خبری پلیس، دکتر “رحمانی فضلی” در حاشیه هم اندیشی و پاسداشت از برترین های “مکنا” ۹۳ و خیرین امنیت ساز در جمع خبرنگاران در خصوص همزمانی بازی فوتبال ایران و کره جنوبی در روز تاسوعای حسینی اظهار کرد: در خصوص اینکه این بازی چه زمانی و چگونه برگزار شود که با تاسوعای حسینی همزمانی نداشته باشد تلاش های بسیاری از سوی وزارت ورزش و فدراسیون فوتبال انجام شد که متأسفانه علیرغم تمام تلاش ها نتوانستند نه موافقت تیم کره جنوبی و نه مسئولان در حوزه فوتبال بین المللی را کسب کنند و قرار شد بازی در موعد مقرر برگزار شود.

وی افزود: در این خصوص برخی دغدغه ها و نگرانی ها از سوی متدینان و مومنان وجود داشته و دارد که نباید فضای عمومی فوتبال با شئونات مذهبی ناسازگاری داشته باشد و موجب جریحه دار شدن احساسات و عواطف مردم و عزاداران شود.

وزیر کشور ادامه داد: علی رغم تمام تلاش ها بازی در روز مقرر برگزار می شود و نهایتا تصمیم بر آن شد که همه عزیزانی که در امر فوتبال دخالت دارند اعم از مدیران ، بازیکنان ، داوران ، هواداران و تماشاچیان، رسانه ها به خصوص صدا و سیما و … رفتار ، سکنات و اقدامات شان بر گونه ای باشد که شئونات مذهبی حفظ شود.

این مقام مسئول باتأکید بر اینکه حفظ شئونات مذهبی برای مردم و شهروندان اصل مهمی است ، گفت: باید فضای این بازی به گونه ای مدیریت شود که برای مردم نگرانی وجود نداشته باشد.

وی خاطر نشان کرد: بنا شده ملاحظاتی رعایت شود که جنبه های هیجانی فوتبال با جنبه های احساسی ایام محرم به ویژه تاسوعای حسینی(ع) منطبق باشد.

وزیر کشور تأکید کرد: یک بار دیگر در این روز بزرگ شاهد شعور ، شور و فهم مردم ولایت مدار و مذهبی خواهیم بود و مطابق برنامه های صورت گرفته نگرانی برای مردم ایجاد نخواهد شد.

وی گفت: ناجا موظف شده تمام تمهیدات لازم در مراسم را پیش بینی و اجرایی کند.

دکتر رحمانی فضلی در خصوص وضعیت امنیتی کشور عنوان کرد: مردم در صورت مشاهده موارد ناامنی بلافاصله مراتب را از طریق سامانه های وزارت اطلاعات و نیروی انتظامی اطلاع دهند.

وی خاطر نشان کرد: به هرحال کشور ما ، کشوری است که مورد طمع و بغض دشمنان زیادی از جمله آمریکا ، اسرائیل و برخی کشورهای مرتجع منطقه است.

وی توضیح داد: استکبار مخالف آزادی و حریت مردم منطقه و جهان بوده و منافع خود را دنبال می کند و ایران حامی آزادگی و حریت مردم منطقه است. به همین دلیل دشمن در صدد انجام توطئه است و ما از آمادگی لازم برخورداریم.

وی تأکید کرد: تقویت امنیت پایدار از اولویت های اصلی ما است و این امنیت پایدار را مرهون لطف الهی ، تدابیر مقام معظم رهبری ، هوشیاری نیروهای نظامی، انتظامی و امنیتی و همچنین حضور و مشارکت مردمی هستیم.#

دسته‌بندی نشده

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *