ضرورت تسری خدمات توان‌بخشی در تمامی سطوح نظام سلامت


وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی، همزمان با فرا رسیدن ۱۲ آذر و روز جهانی افراد دارای ناتوانی، پیامی صادر کرد.

به گزارش سادس و به نقل از وبدا، متن این پیام به شرح زیر است:

۱۲ آذر مصادف با ۳ دسامبر، روز جهانی افراد دارای ناتوانی است؛ این نام‏گذاری در سال ۱۹۹۲ توسط سازمان ملل متحد و بر اساس یک توافق بینالمللی صورت گرفت و از آن پس، همه ساله در همه کشورها این روز گرامی داشته میشود. یکی از مهمترین دلایل این توجه جهانی، افزایش درک جوامع نسبت به مسائل مرتبط با ناتوانی و معلولیت همنوعان و بسیج عمومی برای حمایت از عزت، احقاق حقوق و افزایش رفاه اجتماعی کم‌توانان و ناتوانان است.

این روز همچنین فرصت مغتنمی است برای توجه بیشتر به ایجاد فرصتهای برابر و فراهم کردن فضای مشارکت افراد دارای ناتوانی در کاهش موانع اجتماعی، اقتصادی، فرهنگی و… در مسیر فعالیت این گروه در جامعه.

در همین راستا وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی طی سال‎های اخیر، برای ارائه خدمات گوناگون در سطوح مختلف پیشگیری، درمان و درمان‌های تخصصی، برنامه‎ریزی‎های متعددی انجام داده و از سوی کارشناسان و مجریان، تلاش‌های فراوانی صورت گرفته است. البته نتایج این تلاش‎ها هنوز به حد کفایت نرسیده و بین وضعیت مطلوب و موجود فاصله بسیاری وجود دارد؛ لذا برای حرکت سریع‎تر در این مسیر، ضروری است خدمات توانبخشی در تمامی سطوح نظام سلامت تسری پیدا کند و با برقراری پیوندی مستحکم میان برنامه‌های وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی با سایر وزارتخانه‎ها و دستگاه‎های دولتی و غیردولتی مرتبط، در قالب یک عزم ملی، خدمات این حوزه گسترش یابد.

بدون شک حضور فعال و مشارکت افراد دارای ناتوانی، خانوادههای ایشان و سازمانهای مردم‌نهاد، در محقق شدن این امر مهم از اهمیت ویژه‌ای برخوردار است.

اینجانب با آرزوی تحقق کامل برنامه‎های ارائه خدمات موردنیاز به هموطنان گران‎قدر دارای کم‎توانی و ناتوانی، این روز مبارک را به همه ایشان و خانواده‎های عزیز و صبورشان تبریک می‎گویم و از خداوند متعال می‎خواهم گام‎های ما را در راه خدمت‌رسانی به این عزیزان، بیش از پیش استوار فرماید.

دکتر سیدحسن هاشمی

وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی.

انتهای پیام

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پست بعدی

لیورپول در ثانیه‌های پایانی داربی مرسی‌ساید را برد/ پیروزی آرسنال در داربی شمال لندن

ی آذر ۱۱ , ۱۳۹۷
دیدار حساس لیورپول و اورتون با برتری یک بر صفر قرمزها به پایان رسید. به گزارش سادس، در ادامه دیدارهای هفته جاری لیگ برتر انگلیس، دو دیدار برگزار شد که در یکی از بازی‌ها، آرسنال در داربی شمال لندن موفق شد با نتیجه ۴ بر ۲ تاتنهام را شکست دهد. […]