نیروهای مسلح تضمین‌ کننده امنیت جامعه/ به لطف خدا و به برکت نیروهای مسلح ایران در امنیت کامل

امام جمعه موقت تهران در خطبه دوم با گرامیداشت هفته نیروی انتظامی نیروهای مسلح را تضمین کننده امنیت جامعه دانست و گفت: به لطف خدا و به برکت فداکاری همین نیروها ایران در امنیت کامل به سر می برد.
به گزارش سادس ، “آیت‌الله موحدی‌کرمانی” امام جمعه موقت تهران در خطبه‌های اولین نماز جمعه پایتخت در محرم‌الحرام، با اشاره به قیام امام حسین (ع) که برای احیای امر به معروف و نهی از منکر انجام شد، اظهار داشت: بکوشیم درس‌هایی که باید از عاشورا یاد بگیریم را متوجه شویم، آن بخش‌هایی که مورد بی‌توجهی ماست با توجه به عاشورا، آنها را متذکر شویم، وظایف ما در حمایت از این بسیار سنگین است، یکی از مناسبت‌های این هفته، هفته امر به معروف و نهی از منکر است.

امام جمعه موقت تهران با بیان اینکه این مهمترین مناسبتی است که باید مورد توجه قرار دهیم، افزود: باید بپرسیم چقدر امر به معروف و نهی از منکر در جامعه ما زنده است، امر به معروفی که اگر فراموش شود حکومت ساقط می‌شود، بدانید اگر امر به معروف و نهی از منکر بین ما نباشد، حکومت اسلامی از بین می‌رود و این فرمایش امیرالمومنین (ع) است. ترک امر به معروف و نهی از منکر طبق فرمایش حضرت علی (ع)، حکومت دست بَدان می‌افتد و اگر حکومت به دست آنان بیفتد دیگر اسلامی نخواهد بود، بلکه حکومت شرک، کفر و نفاق خواهد بود.

خطیب نماز جمعه تهران اضافه کرد: اگر امر به معروف و نهی از منکر فراموش شوند، زمین را فساد در بر می‌گیرد، مسئله بسیار مهم است، روح نهضت امام‌حسین (ع) احیای امر به معروف و نهی از منکر بود، باید بپرسیم آیا در شرایط فعلی منکر داریم؟ امروز الی ماشاءالله منکر در دنیا وجود دارد، بزرگترین منکری که امروز باید در مقابل آن بایستیم، مبارزه با سلطه آمریکا در جهان است.

آیت‌الله موحدی‌کرمانی خاطرنشان کرد: امر به معروف و نهی از منکر مسئله ساده‌ای نیستند، بنده پیشنهاد می‌دهم یک اتاق فکر در این نظام مقدس برای این منظور تشکیل شود که این اتاق فکر تمام منکرات امروز جامعه ما چه منکرات خارجی و چه منکرات داخلی را شناسایی کند تا تدبیری برای آنها بیندیشیم، فساد اخلاقی یکی از منکرات سخت است، فساد اداری، رشوه و بالا بودن آمار طلاق همه منکرات هستند،‌ تشریفاتی که امروز ازدواج را برای جوانان ما سخت کرده، مواد مخدر، بیکاری، سوءاستفاده‌های کلان از بیت‌المال مانند حقوق‌های غیرمتعارف، همگی منکرات داخلی هستند که این اتاق فکر باید برای مبارزه با تمام این منکرات داخلی و منکرات خارجی تدابیری بیندیشد و برنامه‌ریزی کند.

امام جمعه موقت تهران با بیان اینکه این اتاق فکر باید خطر منکرات را تبیین کند، گفت: مسئولان فرهنگی اگر دست به دست هم دهند، این مشکلات حل می‌شود مسئولان برنامه‌ریزی کنند تا مشخص شود با فساد و بی‌بند و باری چه برخوردی می‌توان انجام داد، نباید امت اسلامی فقیر باشند، فقر علت این همه مفاسد است، افراد به خاطر فقر گرفتار مفسده‌های عجیب و غریب می‌شوند.

آیت‌الله موحدی‌کرمانی با بیان اینکه اقتصاد مقاومتی در ریشه‌کن کردن فقر نقش بسیار مهم و مؤثری دارد، به هفته نیروی انتظامی اشاره و تصریح کرد: نیروهای مسلح تضمین‌کننده امنیت جامعه هستند، طبق فرمایشات امام علی (ع)، رعیت به برکت نیروهای مسلح می‌تواند آرام باشد که به لطف خداوند به برکت این نیروهای مسلح، اعم از سپاه، بسیج، نیروی انتظامی و ارتش و به برکت فداکاری‌های سربازان گمنام امام زمان (عج) در این دنیای پر از ناامنی، ایران ما در امنیت کامل به سر می‌برد.

خطیب نماز جمعه با گرامیداشت سالگرد شهادت سردار همدانی و طلب رحمت و مغفرت برای آن شهید بزرگوار، خاطرنشان کرد: هیچ‌گاه نمی‌توانیم فاجعه منا را فراموش کنیم.

آیت‌الله موحدی‌کرمانی با تقدیر و تشکر از سازمان صدا و سیما که برنامه‌های مناسبی را برای دهه اول محرم در نظر گرفته است، گفت: موضوع برگزاری فوتبال در شب عاشورا به مسئله عجیبی تبدیل شده است، از طرفی تذکراتی داده شده، بنده هم تذکر می‌دهم و از طرفی اظهار می‌کنند که اگر این بازی برگزار نشود، نتایج فاسد زیادی خواهد داشت، بنده در این زمینه وارد نمی‌شوم اما عرض می‌کنم اگر قرار است در شب عاشورا مسابقات فوتبال انجام شود، دقت کنید باید فضای مسابقه صددرصد عاشورایی و کربلایی باشد، باید در و دیوار محل برگزاری مسابقه فوتبال سیاه‌پوش شود، فریاد «یا حسین» پیوسته از بین جمعیت بلند شود به جای کفی که در مسابقه زده می‌شود، باید به جای آن همه فریاد «یا حسین» بزنند.

آیت‌الله موحدی‌کرمانی در خطبه اول نماز جمعه تهران گفت: امروز واقعاً عده‌ای از آمریکا می‌ترسند و جرأت نمی‌کنند آن اقدامی مورد نظر مقام معظم رهبری است را عمل کنند و حتی عده‌ای در صحبت‌هایشان می‌گفتند باید با آمریکا کنار بیاییم، الان هم عده‌ای اینگونه فکر می‌کنند.

خطیب نماز جمعه تهران با اشاره به قیام امام‌حسین (ع) با ۷۲ نفر از یارانش، گفت: باید دید این روحیه ریشه از کجا می‌گیرد، قرآن می‌فرماید حق پیروز است و باطل نابود است؛ این وعده خداست، می‌بینیم صبح عاشورا وقتی امام‌حسین (ع) صف خودش را منظم کرد، دست به دعا برداشت و گفت که خدایا من امیدم به توست و سرمایه و پشتوانه من تو هستی، یار و یاور من تو هستی؛ این همان اعتماد و ایمان به وعده‌های خداست، نکته دوم این است امام‌حسین (ع) نیروی خودش را کم نمی‌بیند و آنها را زیاد می‌بیند. امام‌حسین (ع) کیفیت را می‌بیند نه کمیت را، این بدان معناست که یزید با آن جمعیت کثیر مغلوب خواهد شد؛ این یعنی توجه به قدرت و توان داخلی.

آیت‌الله موحدی‌کرمانی با اشاره به تأکیدات مقام معظم رهبری بر لزوم تحقق اهداف اقتصاد مقاومتی، خطاب به مسئولان دولتی، گفت: شما باید از تمام امکانات‌تان استفاده کنید و می‌توانید غنی شوید، حتی می‌توانید از دلارهایی که آمریکا دزدیده و برده بی‌نیاز شوید، البته حق‌تان را مطالبه و پیگیری کنید، حق‌تان را از آمریکای غاصب بگیرید، اما چشم امید به آمریکا نداشته باشید، آمریکا جزء کارشکنی اقدام دیگری انجام نمی‌دهد، خودتان روی پای خودتان بایستید.

 

امام جمعه موقت تهران همچنین متذکر شد: مسئله مهم دیگر بعد از امید به خدا و تکیه به توان خود، این است که امام‌حسین (ع) هدف را معین کرده و از جمیع امکانات برای رسیدن به آن هدف استفاده می‌کند. امام‌حسین (ع) از تحریک عواطف استفاده کرد، امید به خدا و تکیه به نیروی خود و انسان‌های با وفا و استفاده از جمیع امکانات، اقدامات امام‌حسین (ع) در روز عاشورا بود.

دسته‌بندی نشده

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *