امکان ثبت اینترنتی درخواست های خروج از کشور دانشجویان استان تهران

معاون مشمولان و امور معافیت های سازمان وظیفه عمومی ناجا، از ثبت درخواست خروج از کشور برای سفرهای سیاحتی و زیارتی دانشجویان دانشگاه های استان تهران به صورت اینترنتی خبر داد.

 به گزارش سادس به نقل از پایگاه خبری پلیس، “نجف حمید زاده ” با حضور در جمع مسئولان تحصیلی دانشکده های دانشگاه تهران، اظهار داشت: سازمان وظیفه عمومی در زمینه ارائه خدمات الکترونیکی در سطح کشور از سازمان های پیشرو است که این امر موجب کاهش مراجعات حضوری و تسهیل و تسریع در انجام امور خدمت سربازی شده است.

وی از ارائه بخشی از خدمات این سازمان از طریق اینترنت خبر داد و افزود: در حال حاضر ثبت درخواست خروج از کشور دانشجویان دانشگاه های استان تهران برای سفرهای سیاحتی و زیارتی به صورت اینترنتی انجام می شود.

معاون مشمولان و امور معافیت های سازمان وظیفه عمومی ناجا ادامه داد : برای این منظور، متقاضیان می بایست با در اختیار داشتن کدملی و کد “سخا” به سایت خدمات الکترونیک انتظامی (پلیس+۱۰) به نشانی www.epolice.ir مراجعه و درخواست خود را ثبت نمایند و مراحل بعدی اقدام به صورت پیامک به اطلاع متقاضی خواهد رسید.

وی خاطرنشان کرد: در آینده نزدیک، سایر درخواست های خروج از کشور از جمله سفر های مطالعاتی و … برای دانشجویان دانشگاه های استان تهران نیز از طریق اینترنتی انجام می شود.

این مقام انتظامی با ارائه توضیحاتی درخصوص سقف سنوات ارفاقی، عنوان کرد : دانشجویانی که در سنوات مجاز فارغ التحصیل نشده اند در صورت موافقت کمیسیون موارد خاص دانشگاه مربوطه و با شرط گذراندن تعداد واحد مشخص و کسب معدل بالای ۱۲، می توانند از سنوات ارفاقی به مدت یکسال بهره مند شوند.

سرهنگ حمید زاده در پاسخ به سوال مربوط به ضوابط انتقال دانشجو نیز گفت: در ضوابط مربوط به انتقال دانشجو، رشته، مقطع تحصیلی دانشجو و همچنین تاریخ شروع به تحصیل وی قابل تغییر نبوده و تنها دانشگاه محل تحصیل وی قابل انتقال است که واجدان شرایط با در دست داشتن نامه از دانشگاه محل تحصیل درخواست خود را از طریق دفاتر خدمات الکترونیک انتظامی (پلیس +۱۰) ثبت می نماید.

لازم به ذکر است معاون مشمولان و امور معافیت های سازمان وظیفه عمومی ناجا، در پایان جلسه به سوالات حاضران پاسخ داد.

دسته‌بندی نشده

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *