دانش آموزان هدایت کنندگان آینده جامعه هستند / رسیدن به یک جامعه آرمانی مستلزم قانونمند شدن همه آحاد جامعه است

فرمانده انتظامی استان در مراسم قرائت پیام مهر گفت: دانش آموزان به عنوان هدایت کنندگان آینده جامعه هستند و رسیدن به یک جامعه آرمانی مستلزم قانونمند شدن همه آحاد جامعه است .

به گزارش سادس به نقل از پایگاه خبری پلیس ،سردار”سید محمود میرفیضی” در مراسم قرائت پیام مهر که در دبیرستان دخترانه شریف العلماء ساری برگزارشد ،با تسلیت ایام شهادت سرور و سالار شهیدان حضرت ابا عبدالله الحسین (ع) و گرامی داشت یاد و خاطره پنج هزار معلم شهید و داشن آموز،گفت: نیروی انتظامی برای تامین نظم و امنیت و آسایش مردم از اول انقلاب تاکنون ۱۳هزار شهید و ۲۰ هزار آزاد و جانباز را تقدیم انقلاب و آسایش مردم کرده و هنوز هم باب شهادت در نیروی انتظامی باز است.

فرمانده انتظامی استان مازندران با اشاره به شعار هفته نیروی انتظامی ،تصریح کرد: شعار هفته نیروی انتظامی برگرفته از بیانات گوهربار مقام معظم رهبری در دیدار فرماندهان ناجاست و اعتقاد مان این است که امنیت و آرامش یک تولید جمعی است که همه در آن نقش دارند ، اما مردم نقش اصلی و مهمتری را در این زمینه برعهده دارند .

سردار میر فیضی ،خاطر نشان کرد: استان مازندران یکی از امن ترین استان های کشور است و اگر بخواهیم امنیت موجودحفظ و ارتقاء یابد همه باید به وظایف خود به خوبی عمل کنیم .

وی با بیان این که مردم و دانش آموزان در سه محور می توانند پلیس را یاری کنند ،گفت: اول این که مردم پلیس خود و خانواده خود باشند که همیاران پلیس دانش آموز از نمونه های عینی آن هستند ، دوم این که مردم پلیس را در انجام ماموریت ها یاری دهند مثل ؛ پلیس افتخاری ، پلیس نگهبان و پلیس محله و سوم این که مردم با پل ارتباطی ۱۹۷ پلیس ما باشند .

وی کاهش آمار کشته شدگان ناشی از حوادث رانندگی را ناشی از همکاری و تعامل دانش آموزان به عنوان همیاران پلیس عنوان کرد و اظهار داشت: استفاده از ظرفیت های دانش آموزان به عنوان همیاران پلیس نوعی احیاء امر به معروف از طریق فرزندان به بزرگترها با بیان و لحنی خوب است .

سید محمود میرفیضی در ادامه گفت: نظارت مردم بر پلیس یکی دیگر از مولفه هایی است که ما انتظار آن را از مردم داریم و آنچه که موجب جلب اعتماد مردم نسبت به پلیس می شود و مردم به آن اعتقاد دارند این است که پلیس یار مهربان آنان باشد .

میر فیضی برخورد سخت پلیس را برای آنانی دانست که قانون شکنی می کنند و در ادامه ،گفت: یکی از اهداف نیروی انتظامی در تامین نظم و امنیت جامعه توسعه علم و دانش است .

فرمانده انتظامی مازندران ، دانش آموزان را هدایت کنندگان آینده جامعه برشمرد و، اذعان داشت: رسیدن به یک جامعه آرمانی نیازمند رعایت قانون و قانون مند شدن همه آحاد جامعه است.

سردار میر فیضی با اشاره به این که انتظار پلیس از مردم ، رعایت وظیفه شهروندی است ، گفت: پلیس با ارائه آموزش های همگانی و یاد آوری نکاتی که مردم را تهدید می کند سعی دارد در راستای ارتقاء امنیت اجتماعی گام بردارد .

میر فیضی در خاتمه بر ارتقاء تعامل ،همکاری و استفاده از ظرفیت های متقابل در توسعه قانون پذیری و رعایت قانون در جامعه تاکید کرد ./

دسته‌بندی نشده

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *