آموزش و پرورش، کانون اصلی شناخت آسیب‌های اجتماعی است

فرمانده انتظامی استان با تاکید بر تعامل و همکاری میان پلیس و آموزش‌و پرورش در زمینه آموزش و آگاهسازی دانش‌آموزان و خانواده‌ها، گفت: آموزش‌و پرورش، کانون اصلی شناخت آسیب‌های اجتماعی است.

به گزارش خبرگار پایگاه خبری پلیس، سردار”علی‌اکبر جاویدان” در مراسم قرائت پیام مهر و در جمع مسئولان استانی و دانش‌آموزان دبیرستان شاهد پسران بیان داشت: اگر تعامل و همکاری میان پلیس و آموزش و پرورش در زمینه آموزش و آگاهسازی دانش آموزان و خانواده‌ها وجود نداشته باشد، جامعه دانش‌آموزی دچار مشکل می شود.

وی افزود: دانش‌آموزان امیدهای آینده کشور هستند که بایستی با فرهنگ سازی صحیح در نهاد مدرسه و خانواده در جهت عمل به قانون تربیت شوند.

سردار جاویدان تصریح کرد: افق‌های علم و دانش کشور در آینده مرهون زحمات و تلاش مضاعف شما دانش‌آموزان در این راه بوده و دانش آموزان مدیران آینده این مرز و بوم هستند.

این مقام ارشد انتظامی استان آموزش و پرورش را کانون اصلی شناخت آسیب‌های اجتماعی دانست و گفت: اگر تعامل و همکاری میان پلیس و آموزش و پرورش در زمینه آموزشی و آگاهسازی دانش آموزان و خانواده‌ها وجود نداشته باشد، جامعه دانش آموزی دچار مشکل می‌شود.

وی ادامه داد: رویکرد پلیس همواره یک رویکرد جامعه‌محور است و همه ما به هر شکل ممکن که می توانیم، باید برای رسیدن به یک امنیت پایدار تلاش کنیم.

فرمانده انتظامی گلستان با بیان اینکه کشورهایی به امنیت پایدار دست می‌یابند که به توسعه پایدار دست یافته باشند،‌ خاطرنشان کرد: توسعه پایدار ایجاد نمی‌شود مگر با توسعه علم و دانش و انجام تحقیقات که در این راستا مدارس، زمینه ساز وجود علم و فناوری هستند.

وی یکی از نیازهای حیاتی انسان را تامین امنیت و احساس امنیت عنوان کرد و گفت: در تأمین امنیت و آسایش بایستی همه دستگاه‌ها و نهادهای دولتی علی‌الخصوص دانش‌آموزان مشارکت داشته باشند که ثمره این مشارکت، امنیت اجتماعی را در پی خواهد داشت.

جاویدان ابراز داشت: باید هر شخص خود را یک پلیس بداند و در جهت تأمین نظم و امنیت مشارکت داشته باشد و دانش‌آموزان که امیدهای آینده این کشور هستند بایستی با فرهنگ سازی صحیح در نهاد مدرسه و خانواده در جهت عمل به قانون تربیت شوند.

این مقام ارشد انتظامی استان خاطرنشان کرد: بهترین راه ممکن برای ایجاد امنیت و آرامش این است که هر یک از افراد در این خصوص احساس مسئولیت کرده و نقش خودشان را در خصوص حفظ و ارتقاء امنیت انجام دهند.

فرمانده انتظامی گلستان یادآور شد:‌ بارور کردن ذهن کودکان و نوجوانان با هدف احترام به قوانین و هنجارهای جامعه پدیده ای نیست که بتوان آن را با یکبار و یا چند بار عملی کرد؛ چراکه این مهم به همت جمعی و جهادی مسئولان نیازمند است تا با همدلی و همزبانی با پلیس به نهادینه کردن قانون مداری در جامعه پلیس را یاری کنند.

سردار جاویدان در پایان قانونمند بودن و احترام به قانون را یکی از مهمترین و ابتدایی ترین وظایف یک شهروند دانست و گفت: اگر همه ما به این نکته دقت کنیم و احترام به قانون در کشور ما به ویژه در دوران تحصیل و در بین دانش آموزان نهادینه شود و معیار و ملاک در کارها قرار گیرد، آن زمان می‌توانیم شاهد بسیاری از مشکلات موجود در جامعه نباشیم.

دسته‌بندی نشده

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *