نظارت ناجا بر فعالیت موسسات حفاظتی و مراقبتی

جانشین رئیس پلیس پیشگیری نیروی انتظامی گفت: ناجا بر موسسات حفاظتی و مراقبتی نظارت کامل دارد و در برنامه‌های آینده خود، جایگاه ویژه‌ای برای آنها قرار داده است.

به گزارش سادس به نقل از پایگاه خبری پلیس، سردار “مهدی معصوم‌بیگی” در رژه یگانهای ناجا و موسسات حفاظتی و مراقبتی مرکز انتظام با بیان اینکه پیشگیری از جرم، وظیفه ذاتی و همیشگی نیروی انتظامی است، اظهار داشت: موسسات حفاظتی و مراقبتی از برجسته‌ترین نمودهای تعامل دو سویه مردم و ناجا در تولید امنیت هستند، این موسسات باید همواره توانایی‌های خود در سه حوزه شغلی و حرفه‌ای، تجهیزات و حوزه قدرت تحرک و مانور را ارتقاء دهند، به گونه ای که برنامه رژه خودرویی و موتوری با هدف ارزیابی توان تحرک و چابکی این موسسات برگزار شد که خوشبختانه نشان از توان مناسب این نیروها دارد.

وی افزود: نگهبانان محله علاوه بر فراگیری آموزش های حرفه‌ای و همراه داشتن تجهیزات متناسب با وظایف محوله، دارای صلاحیت‌های لازم و مورد تائید پلیس هستند.

جانشین رئیس پلیس پیشگیری ناجا به برنامه های میان و بلندمدت برای توسعه ظرفیت مردمی در تولید امنیت اشاره کرد و گفت: در صدد هستیم زمینه های اعتماد بیشتر به نگهبانان محله فراهم شود.

سردار معصوم بیگی، با بیان اینکه نگهبانان محله، محدود به محله‌های شهری نیست، گفت: در ماموریت‌هایی که تامین امنیت نیاز به سلاح گرم ندارد و حتی در برخی ماموریت ها مستلزم سلاح گرم است، می‌توان نگهبانان محله را به کارگیری کرد.

وی، دلایل استقبال نسبتا کمتر از نگهبانان محله را نبود الزام قانونی برای استفاده از این موسسات و عدم این باور که مردم باید برای امنیت نیز همچون دیگر نیازهای اساسی خود مشارکت و هزینه کنند، دانست و افزود: از زمان راه اندازی این موسسات تاکنون، علاوه بر ارتقاء توانایی های موسسات مزبور، اطلاع‌رسانی و فرهنگ سازی بهتری میان مردم صورت ‌می‌گیرد.

گفتنی است ، تمرین مشترک یگانهای ناجا و مرکز انتظام با هدف ارزیابی توان، قدرت تحرک و هماهنگی نیروهای پلیس و نگهبانان محله با حضور موسسات خدمات حفاظتی و مراقبتی و یگان‌های انتظامی در سطح شهر برگزار شد. /

دسته‌بندی نشده

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *