نقش اعتقادات و آموزه های دینی در پیشگیری از آسیب های اجتماعی

معاون اجتماعی فرمانده انتظامی استان با اشاره به نقش اعتقادات و آموزه های دینی در پیشگیری از آسیب های اجتماعی گفت: هدف شبکه های ماهواره ای تخریب هویت ملی و باورهای اعتقادی مردم است.

به گزارش سادس به نقل از پایگاه خبری پلیس، سرهنگ “علی تاج الدینی” مناسبت هفته ناجا ضمن حضور در دبیرستان کیمیای شهر یاسوج با اشاره به شعار ” همه باهم برای امنیت و آرامش” اظهار داشت: دشمن با تولید شبکه های ماهواره ای و با برنامه ریزی دقیق در این رابطه سعی دارد با شبهه افکنی و رخنه در افکار جوانان هویت دینی و اسلامی را از خانواده های ما بگیرد ،پس لازم است خانواده ها با دقت نظر و مراقبت بیشتری دسیسه های دشمنان را نقش برآب کنند.

وی افزود: ماهواره بیش از آنکه یک معضل اجتماعی ، اخلاقى و روانى باشد، یک معضل فرهنگى است و همه مردم و از همه مهمتر معلمان و دانش آموزان بایستی تهدیدات و آسیب های استفاده از این تجهیزات را جدی گرفته و با هوشیاری و دقت کامل به امنیت محیط زندگی خود کمک کنند.

معاون اجتماعی استان با تاکید براینکه دشمن در جنگ نرم در تمامی حوزه های اقتصادی، فرهنگی و سیاسی ورود پیدا کرده است، گفت: تخریب هویت ملی و تزلزل بنیان اخلاقی خانواده و اتلاف وقت، تحقیر سنت های ملی و ترویج فرهنگ بیگانه ، تخریب هویت ملی، ترویج مد گرایی و ارائه مدهای آرایشی نا بهنجار، تزلزل بنیان اخلاقی خانواده و اتلاف وقت و از بین بردن روحیه اعتماد به نفس از جمله آسیب های ماهواره است.

تاج الدینی بیان داشت: امروزه دشمن به صورت شبانه روزی و با صرف هزینه های گزاف در صدد برنامه ریزی جهت انحراف جامعه اسلامی و کشورهای مسلمان بوده تا بتواند به طرز بسیار ماهرانه ای نیت شوم خود را القاء کند و کانون توجهات و مرکز ثقل این برنامه ریزی ها از جمله خانواده ها را مورد هدف قرار دهد.

وی تصریح کرد: دشمن دیروز در پشت خاکریزها بوده و اگر امروز واقع بینانه نگاه کنیم می بینیم به صورت خاموش و بدون هرگونه غرش هواپیما و توپ و تانک در درون خانواده ها نفوذ کرده است.

معاون اجتماعی فرمانده انتظامی استان در پایان نقش اعتقادات دینی در پیشگیری از آسیب های اجتماعی را خواستار شد و آن را شاه کلید مقابله با کلیه معضلات و آسیب های اجتماعی عنوان کرد.#

دسته‌بندی نشده

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *