لزوم برخورد هوشمندانه با نسل جدید/ کاهش مداخله انتظامی با گسترش آموزش های همگانی و مشاوره و مددکاری/ فرصت گفتمان را برای جوانان ایجاد کنیم

معاون اجتماعی ناجا با تاکید بر اینکه در برخورد با دانش آموزان باید روشمند و هوشمند عمل کرد، گفت: طرح “نظام مراقبت اجتماعی دانش آموزان” اولین گام در راستای توصیه و فرمایش مقام معظم رهبری (مدظله العالی) برای پیشگیری از آسیب های اجتماعی، است.

به گزارش  سادس به نقل ازپایگاه خبری پلیس، سردار “سعید منتظرالمهدی” در آئین افتتاحیه طرح “نماد” (نظام مراقبت اجتماعی دانش آموزان) تنها راه فائق آمدن بر آسیب ها و پدیده ها را پیشگیری از جنس ارتقائی و همچنین پیشگیری رشد مدار در حوزه دانش آموزان دانست و گفت: پیشگیری باید عالمانه، با برنامه و مستمر باشد.

وی افزود: اهتمام جدی تمام دستگاه های مرتبط، همگام بایکدیگر و کار تیمی، می تواند توفیقات بیشتری در این امر را فراهم کند.

معاون اجتماعی ناجا تصریح کرد: در مواجهه با نونهالان و نوجوانان (دانش آموزان) باید از ادبیات ترغیب، تسهیل، تشویق، تحسین و تکریم استفاده شود؛ بایستی علاوه بر جلوگیری از فاصله افتادن بین آنها و خودمان، فرصت گفتمان را برای جوانان ایجاد کنیم.

این مقام ارشد انتظامی با تاکید بر تفاوت این نسل و این قشر با سایر افراد جامعه، گفت: برخورد با این نسل باید کاملا روشمند و هوشمندانه باشد و از تمام ساز و کارهای موجود و شیوه های تربیتی و روانشناسی استفاده کرد.

وی خاطرنشان کرد: باید توجه داشته باشیم که آینده کشور به دست همین نسل است، بنابراین بایستی در حوزه سلامت روانی، جسمانی، اجتماعی و معنوی به آنان با مداقه و توجه بیشتر برخورد کرد.

سردار منتظرالمهدی با بیان اینکه باید جوانان را درک کرده، آنها را شنید و فرصت گفتمان را برای آنان ایجاد کرد، گفت: اگر آموزش ها متکی بر درمان و با تاکید بر حوزه آموزش دینی و معنوی باشد، بسیار کارساز خواهد بود.

معاون اجتماعی ناجا با تاکید بر اینکه مدرسه یکی از ایستگاه های مهم در رشد و بالندگی دانش آموزان است که باید همگان به کمک آن بیایند، خاطرنشان کرد: پلیس با تمام توان در خدمت این عزیزان بوده و آموزش همگانی و مشاوره و مددکاری را همواره وجهه همت خود قرار داده است که این اقدامات می توانند مهم ترین اتفاق در پیشگیری از مداخله و مقابله انتظامی باشد که هماره در دستور کار پلیس بوده و هست.

دکتر منتظرالمهدی تصریح کرد: این طرح (نظام مراقبت اجتماعی دانش آموزان) اولین گام در راستای توصیه و فرمایش مقام معظم رهبری (مدظله العالی) برای پیشگیری از آسیب های اجتماعی، است

دسته‌بندی نشده

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *